Skandal w duńskiej rodzinie królewskiej. Książę zakochał się w bratowej. Królowa Małgorzata II podjęła zdecydowane kroki

Królowa Małgorzata II pozbawiła tytułów honorowych czworo wnucząt. Wbrew oficjalnej narracji, miała to zrobić, ponieważ zezłościła się na ich ojca - księcia Joachima.

Niedawno media w całej Europie rozpisywały się o zaskakującej decyzji królowej Małgorzaty II. Przypomnijmy, że monarchini zdecydowała o pozbawieniu dzieci najmłodszego syna (Joachima) tytułów książęcych. Tłumaczyła później, że zależy jej, by wnuki mogły w znacznie większym stopniu kształtować własne życie i nie były ograniczane szczególnymi względami i zobowiązaniami. Teraz jednak media podają, że motywacje przyświecające Małgorzacie II były zupełnie inne.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Skandal wisi nad duńską rodziną królewską

W całej sprawie od początku intrygujący był fakt, że królowa pozbawiła tytułów szlacheckich tylko dzieci Joachima. Zmiany w żaden sposób nie dotknęły jej wnuków ze strony starszego z braci- Fryderyka. Hiszpański magazyn "Vanitatis El Confidencial" ustalił, że monarchini chciała się zemścić na młodszym z synów, ponieważ ten jest zakochany bez pamięci w bratowej - Marii Donaldson. Natomiast szwedzka gazeta "Svensk Damtidning" opublikowała artykuł, z którego zszokowani czytelnicy mogli dowiedzieć się, że podczas rodzinnej uroczystości pijany książę Joachim próbował pocałować żonę brata.

Starał się przycisnąć swoje usta do ust bratowej.

Marii Donaldson udało się uwolnić od natarczywego księcia, ale na jego nieszczęście wszystko widziała jego żona. Cała sytuacja była bardzo niezręczna i daleko odbiegała od standardów rodziny królewskiej. Królowa miała według was więc powody, by odebrać dzieciom Joachima przysługujące im tytuły? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.