Królowa Danii odebrała wnukom książęce tytuły. Książę Mikołaj: Jestem zdezorientowany

Duńska rodzina królewska jest zszokowana decyzją Małgorzaty II. Królowa zdecydowała się odebrać tytuły książęce dzieciom swojego najmłodszego syna. Zaskoczenia nie kryje jej wnuk, książę Mikołaj.

Duńska prasa rozpisuje się na temat zaskakującej decyzji swojej monarchini. Królowa Małgorzata II zdecydowała o pozbawieniu dzieci najmłodszego syna tytułów książęcych. Decyzję uzasadniła tym, że chce, żeby wnuki mogły w znacznie większym stopniu kształtować swoje życie i nie być ograniczanym szczególnymi względami i zobowiązaniami. Teraz na temat jej decyzji wypowiadają się członkowie rodziny królewskiej. Nie kryją zaskoczenia.

Zobacz wideo

Duńska rodzina królewska zaszokowana po decyzji królowej Małgorzaty II

Głos w sprawie decyzji królowej Małgorzaty II zabrał najstarszy syn księcia Joachima, książę Mikołaj.

Cała moja rodzina i ja jesteśmy oczywiście bardzo smutni. Jesteśmy, jak stwierdzili moi rodzice, w szoku z powodu tej decyzji i tego, jak szybko do niej doszło. Jestem bardzo zdezorientowany, dlaczego tak się dzieje - powiedział książę Mikołaj w rozmowie z dziennikarzami duńskiej gazety Extrablade.

książę Mikołajksiążę Mikołaj Fot. Masatoshi Okauchi/REX/Shutterstock

53-letni książę Joachim, młodszy z dwóch synów królowej, stwierdził, że jego synowie - Mikołaj, Feliks, Henryk i córka Atena byli zranieni na wieść o pozbawieniu ich tytułów. 

Wszyscy jesteśmy bardzo smutni. Nigdy nie jest zabawnie patrzeć, jak twoje dzieci są krzywdzone. Zostali postawieni w sytuacji, której nie rozumieją - powiedział książę Joachim w rozmowie z serwisem informacyjnym Ekstra Bladet.

Książę Mikołaj i książę Feliks, obaj pracujący jako modele, to synowie księcia Joachima z pierwszego małżeństwa z Aleksandrą, hrabiną Frederiksborga. 

Pozostała czwórka wnuków królowej Małgorzaty - książę Christian, księżniczka Izabela, książę Vincent i księżniczka Józefina zachowają swoje tytuły. To dzieci najstarszego syna monarchini i następcy tronu, księcia Fryderyka. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.