Ktoś podszywa się pod Pawła Małaszyńskiego i wypisuje do jego bliskich. Aktor zaapelował o pomoc

Paweł Małaszyński ostrzegł fanów przed oszustem. Aktor opublikował na Facebooku apel i prośbę o pomoc, w związku z fałszywym profilem, który pojawił się w sieci.

Paweł Małaszyński bardzo często korzysta z mediów społecznościowych. Artysta chętnie publikuje zdjęcia i dzieli się przemyśleniami z fanami. Tym razem na Facebooku opublikował nietypowy wpis. Aktor wyznał, że ktoś się pod niego poszywa i za pomocą fałszywego konta komunikuje się z jego bliskimi i fanami. 

Zobacz wideo Pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Wywiad z autorami książki "Mniej obcy"

Joanna BrodzikBrodzik w wannie. Zerkamy na łazienkę. Minimalistyczna, ale tapeta już nie. Nietypowa

Ktoś podszywa się pod Pawła Małaszyńskiego. Aktor ostrzega fanów. Zaapelował też o pomoc. "Zgłaszajcie to"

Paweł Małaszyński w opublikowanym na Facebooku wpisie przyznał, że nigdy nie odnosi się do rewelacji, które pojawiają się w internecie na jego temat, ale obecna sytuacja wymaga interwencji. Aktor wyznał, że ktoś podszywa się pod niego w sieci. Oszust stworzył fikcyjny profil do złudzenia przypominający konto Małaszyńskiego. Za jego pośrednictwem kontaktuje się także z bliskimi aktora. 

Rzadko to robię, przyznaję. Nigdy nie komentuje bzdur na mój temat, bo same szybko znikają lub giną w milionach codziennych informacji, ale w tym momencie muszę to zrobić, bo dostaję w tej sprawie coraz więcej informacji od was i pytań "czy to ja". Zatem informuję wszystkich zainteresowanych - profil ze zdjęć nie jest mój! To nie ja! Doszło do tego, że osoba podszywająca się pode mnie podejmuje próby pisania do moich dobrych znajomych jak i członków rodziny - czytamy we wpisie.

Paweł Małaszyński zaapelował, aby konto zgłaszać jako naruszenie regulaminu. Aktor poprosił też o rozwagę na przyszłość i uważne czytanie wszelkich informacji pojawiających się w internecie, gdyż bardzo łatwo jest dać się nabrać. 

Możecie je śmiało zgłaszać jako fake'i, co czynicie i, za co jestem wdzięczny. Kochani moi fani i znajomi - uważajcie na siebie w sieci, uważajcie na swoje profile i co lajkujecie. Trzymajcie się ciepło. Paweł - dodał. 

Więcej zdjęć Pawła Małaszyńskiego znajdziesz w galerii na górze strony.

Tego typu sytuacja nie jest żadną nowością. Ofiarą oszustów padła m.in. Tatiana Okupnik. Przestępcy podszyli się pod gwiazdę i próbowali wyłudzić pieniądze od jej fanów, wykorzystując zbiórkę na rzecz chorych dzieci, którą wspiera artystka

Jakiś czas temu internetowi oszuści za swój cel obrali profil Edyty Górniak. Stworzyli konto na Facebooku podszywające się pod gwiazdę i publikowali rzekome wyzwania dla fanów oraz zaszyfrowane relacje live. Aby je obejrzeć, internauci musieli zapłacić i wysłać transmisję do swoich znajomych

Fani Pawła Małaszyńskiego natychmiast zareagowali i przyznali, że takie sytuacje często zdarzają się w internecie. Jedna z obserwatorek aktora wyznała, że z fikcyjnego profilu wysłano jej zaproszenie, które zachęcało do kliknięcia w niebezpieczny link.

To nie tylko ten osobnik, który podszywa się pod pana. Do mnie pisało już trzech osobników, którzy zaklinali się, że są: Danielem Sharmanem, Michaelem Morrone lub Luką Sulic. Ja tego nie rozumiem.
Niestety dostałam i proszono mnie o zresetowanie hasła na Facebooku i oczywiście "kliknij w link".
To trzeba mieć tupet, żeby coś takiego robić - czytamy w komentarzach.

Nie dajcie się nabrać!

Paweł Małaszyński pokazał zdjęcie z żoną. Opis wiele mówi o tym, co ich łączyPaweł Małaszyński pokazał zdjęcie z żoną. Opis wiele mówi o tym, co ich łączy

Zobacz też: 17 lat temu rozpoczęła się emisja "Magdy M.". Co słychać u gwiazd serialu i jak dzisiaj wyglądają?

Więcej o: