Dziennikarz Polsat News nie trzymał języka za zębami, gdy mówił o Putinie. W sieci zaroiło się od gratulacji

Igor Sokołowski, dziennikarz stacji Polsat News, podczas wejścia na żywo porównał Putina do "śmiecia", przechodząc od tematu palenia odpadami do wystąpienia rosyjskiego prezydenta.

Igor Sokołowski, dziennikarz Polsat News, "wygrał internet" i podbił serca widzów. Wszystko przez porównanie Władimira Putina do śmieci palonych w piecu. Redaktor w programie "W rytmie dnia" mówił o  problemach z ogrzewaniem obiektów mieszkalnych i oszczędzaniu energii. Podkreślił, że niektórzy rodacy palą w piecach odpadami, by w obliczu trudności finansowych mieć czym ogrzać dom. Tym samym nawiązał do słów Jarosława Kaczyńskiego, które niektórzy mogą zinterpretować zbyt dosłownie, jako przyzwolenie na palenie wszystkim, poza oponami i innymi szkodliwymi materiałami.

Jacek KurskiJacek Kurski stracił fotel prezesa TVP. Lista jego wpadek jest długa

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor o problemach ekipy "Nasz nowy dom"

Igor Sokołowski ostro o Władimirze Putinie

Telewidzowie zwrócili uwagę na płynne przejście od tematu spalania odpadów do porannego orędzia rosyjskiego polityka. Sokołowski połączył oba wątki, w ten sposób porównując Władimira Putina do śmieci:

Polska musi być ogrzana i rzeczywiście śmieciami niektórzy zaczęli palić. A skoro o śmieciach mowa, wrócimy też do słów Władimira Putina, który pół godziny temu był łaskaw różne rzeczy wygadywać (...) - powiedział na antenie.

Zdjęcia Igora Sokołowskiego znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Odważne, zwłaszcza jak na wizję, słowa prezentera Polsat News odbiły się w sieci szerokim echem. Krótkie wideo z jego udziałem zaczęło krążyć po sieci, zbierając setki pochwalnych komentarzy:

Gość zasługuje na podwyżkę!
Złoto.
Krótko, zwięźle i na temat - chwalono Sokołowskiego.

Książę HarryKsiążę Harry kończy 38 lat. Pamiętacie, jak bawił się nago w Las Vegas?

Pojawiły się też nieliczne głosy krytyki. Niektórzy zarzucają dziennikarzowi brak obiektywizmu, twierdząc, że telewizja, zwłaszcza informacyjna, powinna być bezstronna. Inni zaznaczają w odpowiedzi, że człowiekowi, który odpowiada za śmierć niewinnych ludzi, nie należy się żaden szacunek.

A jak wam się podoba wejście redaktora Sokołowskiego? 

Zdjęcia Igora Sokołowskiego znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o: