Dzieci księżnej Kate i księcia Williama na pogrzebie królowej. Charlotte w kapeluszu i czerni

19 września o 11:30 czasu polskiego rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety. Książę George i księżniczka Charlotte towarzyszyli rodzicom podczas ostatniego pożegnania monarchini.

Królowa Elżbieta była najdłużej panującą monarchinią w Wielkiej Brytanii. Zmarła 8 września w szkockiej posiadłości Balmoral. 19 września rozpoczął się pogrzeb, w którym wzięli udział nie tylko członkowie rodziny królewskiej, lecz także zaproszeni goście z całego świata. Do ceremonii zaangażowano służby specjalne, jednostki wojskowe i ponad dziesięć tysięcy policjantów. Przygotowania do tej uroczystości trwały wiele lat. Księżna Kate i książę William podjęli decyzję, że dwoje starszych dzieci będzie im towarzyszyć. Książę Louis został w domu. Uwagę zwróciła stylizacja księżniczki Charlotte. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios. "Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona"

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Smutni książę George i księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej Elżbiety 

Uroczystości pogrzebowe są transmitowane przez stacje telewizyjne z całego świata. Trumna z ciałem królowej została odprowadzona przez procesję do Opactwa Westminsterskiego. W nabożeństwie żałobnym miało wziąć udział aż 2000 osób. Następnie trumna zostanie odprowadzona do zamku w Windsorze. Książę George wraz z księżniczką Charlotte pojawili się u boku księżnej Kate. Arystokratka wyglądała jak kopia mamy. 

Wbrew początkowym przewidywaniom, księżniczka zjawiła się w czarnej stylizacji od stóp do głów i w pasującym kolorystycznie kapeluszu. Na jej twarzy malował się smutek i zaduma. 

ZOBACZ: Księżniczka Charlotte zerwie z tradycją podczas pogrzebu królowej? Chodzi o żałobną kreację

Smutni książę George i księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej ElżbietySmutni książę George i księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej Elżbiety Fot. Agencja Wyborcza.pl

Książę William, księżna Kate, książę LouisKate zdradziła, co Louis myśli o śmierci prababci. Zapytał o coś szczególnego

Więcej zdjęć z uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o: