Królowa Elżbieta II była fanką polskiego pogodynka. Uwielbiała go oglądać. "Niemal jak zadurzenie"

Królowa Elżbieta II do końca życia uwielbiała oglądać w telewizji BBC dziennikarza z Polski. Tomasz Schafernaker zyskał sympatię wielu Brytyjczyków dzięki wrodzonemu luzowi.

Śmierć królowej Elżbiety II była szokiem dla Brytyjczyków i ludzi z całego świata. Monarchini zaledwie dwa dni wcześniej spotkała się bowiem z premierką Liz Truss. Mało kto miał świadomość, że stan królowej jest aż tak poważny. Niemniej, powszechnie było wiadomo, że ze względu na stan zdrowia w ostatnich miesiącach musiała zrezygnować z części aktywności. Nie wygłosiła między innymi corocznego przemówienia na uroczyste otwarcie parlamentu. Pewnym przyzwyczajeniom była jednak wierna.

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Wnuki królowej Elżbiety IIWnuki królowej Elżbiety II czuwały przy trumnie. Zaskakujący ubiór księcia Harry'ego

Królowa Elżbieta II uwielbiała oglądać pewnego Polaka

Monarchini była wielbicielką prognozy pogody w stacji BBC. Szczególnie zauroczona była tym programem, gdy prowadził go Tomasz Schafernaker. 43-latek jest Polakiem, a królowa miała być nim wręcz zauroczona. 

To było niemal jak zadurzenie. Zawsze chciała oglądać prognozę pogody, jeżeli on ją prowadził na antenie. Rozbawiało ją, gdy wymawiano jego nazwisko i uwielbiała go oglądać - zdradziła osoba z bliskiego otoczenia królowej w rozmowie z "Daily Mail".

Schafernaker urodził się w Gdańsku. Tam się wychowywał, ale na późniejszych etapach edukacji przeprowadził się do Wielkiej Brytanii. Jest absolwentem Uniwersytetu Reading w Berkshire, gdzie ukończył meteorologię. Od 2006 roku pracuje dla stacji BBC. Jego kariera nabrała rozpędu w czasie lockdownu, wtedy jego wrodzony luz przyniósł mu rzeszę fanów i został uznany za najpopularniejszego prezentera pogody w Wielkiej Brytanii. Bardzo głośno o nim było również po wpadce, którą zaliczył na antenie. Polak myślał, że jest już poza kamerą i w trakcie delikatnej sprzeczki z innym dziennikarzem pokazał mu środkowy palec.

Książę George, królowa ElżbietaDziewięcioletni książę George będzie na pogrzeb królowej? "To uspokoi naród"

Więcej o: