Król Karol III spotkał się kiedyś ze Spice Girls. Były pocałunki, a nawet uszczypnięcie w pośladek. Wybuchł skandal

Król Karol III jest najstarszym monarchą obejmującym tron w historii Wielkiej Brytanii. Media przypominają jednak różne momenty z czasów, gdy był następcą tronu. Do sieci trafiło nagranie ze spotkania ze Spice Girls. Doszło wówczas do prawdziwego skandalu.

W drugiej połowie lat 90. Spice Girls były najpopularniejszym girlsbandem na świecie i prawdziwym symbolem Wielkiej Brytanii. Spicetki podbijały listy przebojów i sporo koncertowały. Dziewczyny sprzedały na świecie ponad 85 milionów egzemplarzy swoich nagrań, co czyni je najlepiej sprzedającą się żeńską grupą wszech czasów. To prawdziwe ikony popkultury i największy fenomen brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu The Beatles. Nic więc dziwnego, że Spice Girls odbywały także spotkania "na szczycie". Niewątpliwie do takich należało także to z ówczesnym następcą tronu, a obecnym królem Karolem III. Niestety zachowanie wokalistek podczas spotkania z księciem wywołało sporo kontrowersji. Protokół został złamany. 

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Król Karol III stracił cierpliwość przez popsuty długopis. Camilla musiała interweniowaćKról Karol stracił cierpliwość. Camilla musiała interweniować

Karol III spotkał się ze Spice Girls i wybuchł skandal. Geri miała uszczypnąć go w pośladek

Media przypomniały właśnie tamto spotkanie, a do sieci trafiło nagranie z momentu spotkania Karola III ze Spice Girls. Najstarszy syn Elżbiety II wyraźnie się zawstydził i został postawiony w bardzo niezręcznej sytuacji.

Karol III spotkał się ze Spice Girls w 1997 roku podczas gali charytatywnej zorganizowanej przez The Prince's Trust. Podczas przywitania doszło do kilku niezręczności. Członkinie słynnej grupy nie zrezygnowały ze swoich kusych i odważnych strojów. Doszło też do pocałunku w policzek, na który zdobyła się Mel B. Spicetka zażartowała nawet, że zostawiła Karolowi ślad po szmince. Jej zachowanie powtórzyła także Geri Halliwell, która także dała przyszłemu królowi soczystego buziaka. Podczas pozowania do zdjęć miała go także uszczypnąć w pośladek, co zostało odebrane jako prawdziwy skandal. 

Spice Girls, król Karol IIISpice Girls, król Karol III Fot. John Giles

Zdecydowanie królewski protokół został wówczas złamany, ale żadnych konsekwencji nie wyciągnięto. Po latach Geri Halliwell będzie zapewniać w wywiadach, że to nie było uszczypnięcie, a zaledwie "niewinne klepnięcie". Niewątpliwie Karol III był wyraźnie zawstydzony i zażenowany całą sytuacją. 

Victoria Beckham po latach odśpiewała kultowy utwór Spice Girls. Fani zachwyceniVictoria Beckham po latach odśpiewała kultowy utwór Spice Girls. Fani zachwyceni

Więcej o: