Dzieci księcia Williama i księżnej Kate otrzymały nowe tytuły

Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis oficjalnie zostali książętami Walii. Wszystko za sprawą pochodzenia.

Po śmierci królowej Elżbiety II jej najstarszy syn oficjalnie przejął tron w Wielkiej Brytanii. W związku z tym w rodzinie królewskiej zachodzą duże zmiany związane z tytułami. Podczas pierwszego wystąpienia nowy król przedstawił swoją ukochaną Camillę jako księżną małżonkę. To nie wszystko. Jego najstarszy potomek przejął przydomek księcia Walii i Kornwalii. Od teraz książę William i księżna Kate są znani jako książę Cambridge, Walii i Kornwalii. Wiadomo, co z ich dziećmi.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Dzieci księcia Williama otrzymały nowe tytuły

Zanim książę William i książę Harry doczekali się własnych tytułów, nosili przydomek "książę Walii" po ojcu. Obecnie sprawa ma się podobnie w przypadku dzieci obecnego księcia Walii. Oznacza to, że do momentu otrzymania własnej funkcji, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis będą książętami i księżną tego samego kraju.

Pociechy Williama i Kate od małego są zapoznawane z zasadami i życiem na dworze królewskim. Regularnie uczestniczą w ważnych uroczystościach, podczas których kradną uwagę mediów. Księżniczka Charlotte szczególnie wczuwa się w rolę. Do sieci trafiły nagrania, na których strofowała drugiego w sukcesji do tronu księcia Georga, jak i młodszego brata księcia Louisa. Z kolei w czerwcu jednym gestem pokazała, że z Elżbietą II łączyły ją wyjątkowe relacje.

Lilibet i Archie musieli dłużej zaczekać na otrzymanie tytułów

Według zapisu króla Jerzego V z 1917 roku, po wstąpieniu na tron kolejnego władcy jego wnuki automatycznie zyskują nowe przywileje. Nie mogło to ominąć potomków księcia Harry'ego i Meghan Markle. Roczna Lilibet i trzyletni Archie oficjalnie zostali książętami. W przeciwieństwie do księcia Georga, księżniczki Charlotte i księcia Louisa nie zostali nimi mianowani tuż po urodzeniu. 

Więcej o: