Sarah Ferguson wspomina, co łączyło ją ze zmarłą królową. "Bliska nawet po rozwodzie"

Księżna Yorku złożyła poruszający hołd zmarłej Elżbiecie II w mediach społecznościowych. Sarah Ferguson wspomina swoje relacje z królową, które utrzymywała także po rozwodzie z księciem Andrzejem.

Światowy przywódcy, a także celebryci żegnają zmarłą królową Elżbietę II. Kondolencje płyną także od osób przez lata blisko związanych z monarchinią. Do takich zalicza się Sarah Ferguson. Była żona księcia Andrzeja złożyła poruszający hołd brytyjskiej władczyni w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Sarah Ferguson żegna Elżbietę II: Będę za nią tęsknić bardziej, niż mogą wyrazić słowa

Sarah Ferguson zwróciła uwagę na dziedzictwo, jakie pozostawiła po sobie Elżbieta II. 

Jestem załamana odejściem Jej Królewskiej Mości. Pozostawiła po sobie niezwykłe dziedzictwo: najbardziej fantastyczny przykład obowiązku, służby i niezłomności oraz stałą, stabilną obecność jako głowa państwa od ponad 70 lat. Oddała całe swoje życie bezinteresownie mieszkańcom Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów - napisała Sarah Ferguson.
 

Zajrzyj do galerii na górze strony.

Księżna Yorku wspomniała także o swoich prywatnych relacjach z królową, dodając, że mogła liczyć na wsparcie od niej nawet po rozwodzie z księciem Andrzejem.

Dla mnie była najbardziej niesamowitą teściową i przyjaciółką. Zawsze będę jej wdzięczna za hojność, jaką okazała mi, pozostając blisko mnie nawet po moim rozwodzie. Będę za nią tęsknić bardziej, niż mogą wyrazić słowa - dodała Sarah Ferguson.
 

Sarah Ferguson wyszła za księcia Andrzeja w lipcu 1986 roku. Po ślubie przyjęła tytuł "Jej Królewska Wysokość Księżna Yorku", ale popularnie była nazywana "Fergie". Jest matką księżniczek Eugenii i Beatrycze. Z księciem rozwiodła się w 1996 roku. Po rozstaniu wciąż może używać tytułu "księżnej Yorku", ale straci go, jeśli ponownie wyjdzie za mąż. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.