Kim zostanie księżna Camilla po koronacji księcia Karola? Odpowiedź nie jest prosta

Królowa Elżbieta II nie żyje. W związku z tym wiele osób zastanawia się, kim zostanie księżna Camilla po przejęciu tronu przez męża - księcia Karola. Skomplikowaną sytuację rozwiązała jeszcze za życia królowa Elżbieta II.

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Monarchini zmarła 8 września 2022 roku. Ta data na zawsze zapisze się w światowej historii. Według zasad królewskich jej syn obejmie teraz tron. Jak podaje BBC News książę Karol został teraz Karolem III. W związku z tym niektórzy Brytyjczycy zastanawiają się, jak będzie teraz nazywana jego żona - księżna Camilla i jakie funkcje obejmie. Znamy odpowiedź.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Królowa ElżbietaKoniec epoki. Królowa Elżbieta II nie żyje. Miała 96 lat

Jaki tytuł otrzyma Camilla po koronacji księcia Karola? Już wiadomo. Królowa Elżbieta II miała pewną prośbę

Królowa Elżbieta II jeszcze w czasie Platynowego Jubileuszu wyraziła podziw dla działalności charytatywnej księżnej Camilli. W liście, który opublikowała z okazji 70. rocznicy wstąpienia na tron, Elżbieta II napisała jasno, jakiego tytułu pragnie dla małżonki księcia Karola. Mimo medialnych plotek jakoby miała zostać "księżną małżonką", okazało się, że decyzja królowej Wielkiej Brytanii była zupełnie inna. Oświadczyła, że tytułuje ją "królową małżonką", co bardzo wzruszyło samą zainteresowaną. W rozmowie ze stacją BBC przyznała wtedy:

Cóż, oczywiście to wielki zaszczyt.

Zobacz też: Królowa Elżbieta II ma dla księżnej Camilli tytuł. Co na to żona księcia Karola? Jest komentarz. "Cóż..."

Księżna Camilla zostanie "królową małżonką". Od lat angażuje się w działalność charytatywną

Księżna Camilla prężnie działa na rzecz walki z przemocą wobec kobiet. Żona księcia Karola od lat stara się nagłaśniać ten problem i wspierać ofiary agresji. Tytuł, który otrzyma, z pewnością pomoże jej w w dalszej pomocy poszkodowanym. Jeżeli chodzi o władzę polityczną, to w tej materii nic się nie zmieni.  Camilla nie będzie mogła podejmować żadnych znaczących decyzji.

Więcej o: