17 lat temu rozpoczęła się emisja "Magdy M.". Co słychać u gwiazd serialu i jak dzisiaj wyglądają?

Mija 17 lat od premiery serialu "Magda M.". Historia sympatycznej prawniczki szukającej miłości gromadziła przed ekranami telewizorów miliony Polek i Polaków. Sprawdziliśmy, co słychać u aktorów, którzy wystąpili w produkcji.

Serial "Magda M." swego czasu bił rekordy popularności. Historia o wziętej prawniczce szukającej szczęścia w miłości bardzo spodobała się polskim widzom. Serial w 2005 roku zaczęła emitować stacja TVN. Początkowo w planach były trzy sezony, ale ostatecznie twórcy zadecydowali o nakręceniu dodatkowej, czwartej serii. Produkcja na tamte czasy zachwycała rozmachem. Uwagę zwracały zdjęcia i ścieżka dźwiękowa. Główne role zagrali Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński, ale na planie pojawiło się sporo uznanych aktorów i aktorek. Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać u gwiazd "Magdy M.".

Zobacz wideo Paweł Małaszyński w nowym sezonie "Usta usta"

Paweł MałaszyńskiPaweł Małaszyński w ogniu pytań o serial "Magda M.". Pamiętał zaskakujący szczegół

Joanna Brodzik, czyli serialowa Magdalena Miłowicz

Postać grana przez Joannę Brodzik to 30-letnia prawniczka, która pracuje w jednej z warszawskich kancelarii. Pochodzi z Olsztyna, gdzie wciąż mieszka jej mama. Lubi sukienki w grochy i swój mały samochód. Ma słabość do "Casablanki". Zakochuje się w Piotrze Korzeckim, ale ich droga do szczęścia jest wyjątkowo długa i kręta. Po sukcesie "Magdy M." Joanna Brodzik zagrała w popularnej serii "Nad Rozlewiskiem". Pojawiła się także w serialu "Receptura". Prywatnie aktorka jest od lat związana z Pawłem Wilczakiem, z którym ma dwóch synów. 

 

Joanna BrodzikJoanna Brodzik przyznała, że w serialu "Receptura" jeszcze zaskoczy widzów

Paweł Małaszyński, czyli serialowy Piotr Korzecki

Paweł Małaszyński wcielił się w "Magdzie M." w rolę szarmanckiego i przystojnego prawnika, Piotra Korzeckiego. Magda Miłowicz reprezentowała jego żonę na ich sprawie rozwodowej i to właśnie wtedy zaczęło między nimi iskrzyć. Piotr walczył o względy Magdy przez trzy sezony serialu i w końcu dopiął swego. Paweł Małaszyński rzadko bywa na branżowych imprezach. Niezbyt chętnie udziela się też w mediach. Wiemy, że w 2002 roku poślubił choreografkę i tancerkę, Joannę Chitruszko. Razem wychowują dwoje dzieci: 18-letniego już Jeremiasza oraz ośmioletnią Leę. Oprócz zamiłowań aktorskich Małaszyński ma także te muzyczne. Jest wokalistą w zespole Cochise, który także współtworzył. 

 

Więcej zdjęć gwiazd serialu "Magda M." znajdziesz w galerii na górze strony. 

Daria Widawska, czyli serialowa Agata Bielecka

Agata Bielecka to najlepsza przyjaciółka Magdy Miłowicz i zarazem jej zupełne przeciwieństwo. Postać grana przez Darię Widawską to kobieta wyzwolona, szalona, która poszukuje seksu i przyjemności, a jednocześnie męża i przyszłego ojca dla swoich dzieci. Prywatnie Daria Widawska stanęła na ślubnym kobiercu w 2007 roku. Jej mężem jest Michał Jarosiński. Para doczekała się dwóch synów: Iwa i Brunona. W 2009 roku aktorka miała poważne problemy zdrowotne. Wylądowała na oddziale chorób zakaźnych. 

Lekarze nie postawili żadnej diagnozy. Leczono tylko objawy, a nie przyczynę mojej choroby. Do dziś nie wiadomo, co mi jest. Może lepiej powiem, co było. Bo mam nadzieję, że już nie wróci. Wykluczono problemy hematologiczne, onkologiczne - mówiła Daria Widawska w wywiadzie dla "Vivy!".
 

Premiera książki Joanny BrodzikBrodzik olśniła na premierze własnej książki. Zebrała dawną ekipę "Magdy M."

Bartłomiej Świderski, czyli serialowy Sebastian Lewicki

Sebastian Lewicki to najlepszy przyjaciel serialowej Magdy, na którego zawsze może liczyć. W tę rolę wcielił się Bartłomiej Świderski. Sebastian to zdolny fotograf i homoseksualista, który na początku skrywa swoją orientację. Z czasem jednak, z pomocą przyjaciół, otwiera się na miłość. Bartłomiej Świderski zagrał w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, m.in. "Sfora", "Avalon", "Tylko miłość", "O mnie się nie martw", "Prawo Agaty". Aktora można też zobaczyć na deskach teatralnych. Prywatnie przez cztery lata był związany z Joanną Brodzik. Byli nawet zaręczeni, ale związek nie przetrwał. Od czasu "Drugiej szansy" nie zagrał w żadnym filmie, ani serialu.

Bartłomiej ŚwiderskiBartłomiej Świderski Fot. KAPiF

Katarzyna Herman, czyli serialowa Karolina Waligóra

Katarzyna Herman w "Magdzie M." wcieliła się w postać żony szefa Magdy. Serialowa Karolina Waligóra to ciepła kobieta, matka i pani domu. Magda zawsze mogła liczyć na dobrą radę od Karoliny. Prywatnie Katarzyna Herman jest żoną Tomasza Brzozowskiego. Para doczekała się dwojga dzieci: syna Leona i córki Romy. Aktorka jest wciąż aktywna zawodowo. W tym roku możemy ją zobaczyć w filmie "Głupcy" i serialu "Tajemnica zawodowa". Występuje także na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

 

Ewa Kasprzyk, czyli serialowa Teresa Miłowicz

Mamę głównej bohaterki zagrała Ewa Kasprzyk. Teresa to kobieta po 50-tce, która na stałe mieszka w Olsztynie i prowadzi sklep z ubraniami i galanterią. Bohaterka jest bardzo dumna ze swojej córki, ale martwi się brakiem stałego partnera w jej życiu. Ewa Kasprzyk to jedna z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Polsce. Non stop angażuje się w kolejne projekty. Prywatnie od trzech lat jest związana z brokerem morskim, Michałem Kozerskim. Aktorka chętnie podróżuje do RPA, gdzie jej ukochany ma dom. Zakochani wzięli nawet udział w programie telewizyjnym "Power Couple". 

Ewa KasprzykEwa Kasprzyk zmieniła plany. Ślubu jednak nie będzie

 

Bartek Kasprzykowski, czyli serialowy Wojciech Płaska

Bartek Kasprzykowski w "Magdzie M." wcielił się w rolę Wojciecha Płaskę. To prawnik i przyjaciel Piotra Korzeckiego. Jest mężczyzną niepozornym i nieśmiałym wobec kobiet. Ma też kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Był związany z Agatą, ale ten związek nie wypalił. Bartek Kasprzykowski zagrał w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych, m.in. w "Ranczu", "Teraz albo nigdy!", "Przyjaciółkach". Jest także zwycięzcą czwartej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Prywatnie jest związany z aktorką Tamarą Arciuch, z którą ma dwoje dzieci: syna Michała i córkę Nadię. 

 

Bartek Kasprzykowski, Katarzyna BujakiewiczBartek Kasprzykowski wspomina ślub na planie "Magdy M."

Koniecznie zajrzyj do galerii zdjęć na górze strony. Tam więcej zdjęć gwiazd "Magdy M."

Więcej o: