Przemysław Czarnek wściekł się po pytaniu o żonę. "Nie pański interes". Kim jest wybranka ministra?

W piątek 2 września Przemysław Czarnek był gościem porannej rozmowy w Radiu RMF. Podczas wywiadu Robert Mazurek zapytał o żonę ministra. Polityk ostro zareagował.

Przemysław Czarnek od początku ministerialnej kariery budzi wiele kontrowersji. Ostatnio znów jest o nim głośno, głównie za sprawą opublikowanego niedawno podręcznika "Historia i teraźniejszość". W piątek 2 września minister edukacji i nauki był gościem Roberta Mazurka w Radiu RMF. W pewnym momencie dziennikarz zapytał polityka o żonę. Słowa prowadzącego wyprowadziły parlamentarzystę z równowagi. Kim jest wybranka Przemysława Czarnka?

Zobacz wideo Czarnek: To, że mam tylko jedną żonę, ślub kościelny i tylko małżeńskie dzieci, nie znaczy, że jestem jaskiniowcem

Przemysław Czarnek wściekł się po pytaniu o żonę. "Nie pański interes". Kim jest wybranka ministra?

Rozmowa Przemysława Czarnka i Roberta Mazurka nie mogła pominąć tematu podręcznika do HiT. Udział w dyskusji brał także burmistrz Ustrzyk Dolnych. Dziennikarz nawiązał do słów ministra, który jakiś czas temu napisał w mediach społecznościowych, że włodarz miasteczka nie może zakazać nauczycielom korzystania z książki autorstwa Wojciecha Roszkowskiego.

Pan burmistrz może zakazać czytania tej książki swojej żonie, jeśli ją ma. Nie ma uprawnień do tego, by zakazywać czegokolwiek na płaszczyźnie edukacji, jest organem prowadzącym, a nie organem nadzoru pedagogicznego - czytamy we wpisie Czarnka.

Robert Mazurek postanowił więc zapytać, czy polityk zakazuje swojej żonie czytania pewnych książek.

Panie ministrze, czy pan swojej żonie też zakazuje czytania niektórych książek? Dlaczego pan powiedział do burmistrza, że może zakazać czytania tej książki swojej żonie - dopytywał prowadzący.

Słowa dziennikarza nie spodobały się parlamentarzyście.

Czy może zostawić pan żonę w spokoju. [...] Nie pański interes, co ja robię ze swoją żoną w swoim domu - grzmiał polityk.

Żoną ministra edukacji jest Katarzyna Czarnek. Wybranka polityka poświęciła się karierze naukowej. Ma doktorat z biologii i wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest także asystentką w Katedrze Ochrony Środowiska. Przemysław i Katarzyna Czarnkowie poznali się w czasach studenckich. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci, Julii i Mateusza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.