Książę William i księżna Kate szykują się do przeprowadzki. Ich nowy dom jest ze skandalem w tle

Książę William i księżna Kate już wkrótce opuszczą Londyn. Para książęca zamieszka w Adelaide Cottage, która znajduje się w pobliżu nowej szkoły ich dzieci. Kilkadziesiąt lat temu posiadłość zasłynęła z obyczajowego skandalu.

Książę William i księżna Kate już niebawem zamieszkają w nowym miejscu. Para książęca Cambridge przenosi się do posiadłości Adelaide Cottage, która położona jest poza Londynem. Decyzja o przeprowadzce miała być podjęta ze względu na dzieci, które wkrótce rozpoczną naukę w pobliskiej szkole. Okazuje się, że nowy dom następcy brytyjskiego tronu skrywa skandaliczną historię.

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Agnieszka SienkiewiczTak mieszka Agnieszka Sienkiewicz. Boska kuchnia! Aż chce się w niej gotować

Książę William i księżna Kate szykują się do przeprowadzki. Ich nowy dom zasłynął w wyniku skandalu

Książę William i księżna Kate zamierzają zdążyć z przeprowadzką przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Adelaide Cottage położona jest zaledwie 15 minut drogi od Lambrook School w Berkshire, do której uczęszczać będą pociechy książęcej pary. Dzięki zmianie miejsca zamieszkania książę i księżna Cambridge mogą być także bliżej królowej Elżbiety II, która niedawno na stałe osiadła w zamku Windsor.

Nowy dom royalsów został zbudowany niemal 200 lat temu przez Sir Jeffry'ego Wyatville'a. Początkowo pełnił funkcję herbaciarni królowej Adelaide. W czasach panowania królowej Wiktorii budynek był udostępniany gościom zapraszanym przez członków rodziny królewskiej. Podobną funkcję spełniał Frogmore House, posiadłość księcia Harry’ego i Meghan Markle.

W 1941 roku Adelaide Cottage zyskała status "domu łask i przysług" przysługujący nieruchomościom należącym do królowej, które udostępniane są członkom rodu lub personelowi. Jednym z pierwszych lokatorów był Peter Townsend, który zamieszkał tam razem z żoną. Pełnił on wówczas funkcję kapitana i zarządcy stajni na dworze monarchini. Podczas pobytu w posiadłości Townsend poznał księżniczkę Małgorzatę. Młodsza siostra Elżbiety II i kapitan nawiązali romans, który wywołał skandal w Wielkiej Brytanii. Zgorszenie budził przede wszystkim fakt, iż mężczyzna nadal był żonaty. Sensacje wzbudzała także duża różnica wieku, kochanków dzieliło bowiem 15 lat.

 

'Rolnik szuka żony 9'"Rolnik szuka żony". Premiera nowego sezonu odwołana. Znamy przyczynę decyzji

Myślicie, że książę William i księżna Kate szybko zadomowią się w Adelaide Cottage?

Więcej o: