Festiwal w Wenecji. Modelka pokazała się topless na czerwonym dywanie. Tył też niewiele zakrywał

W pierwszym dniu tegorocznego Festiwalu w Wenecji uwagę wielu przykuła Mariacarla Boscono. Supermodelka na czerwonym dywanie pojawiła się topless, okryta jedynie warstwą czarnego tiulu. Eksperci świata mody już określili jej stylizację nie prowokacją, a prawdziwą deklaracją stylu.

31 sierpnia rozpoczął się 79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Wydarzenie jak co roku przyciąga uwagę światowych mediów nie tylko za sprawą pokazywanych filmów. To także prawdziwa rewia mody. Pierwszego dnia festiwalu uwagę wielu zwróciła Mariacarla Boscono. Modelka pojawiła się na czerwonym dywanie topless. 

Zobacz wideo Kinga Rusin nosi kostium sprzed 13 lat, Doda sukienkę z liceum. Ale "królowa recyklingu" i tak jest tylko jedna

Mariacarla Boscono topless na Festiwalu w Wenecji. To przesłanie wolności

Obok tej kreacji trudno przejść obojętnie. Mariacarla Boscono na otwarciu weneckiego festiwalu pojawiła się w tiulowej sukni, spod której całkowicie prześwitywał jej biust. Top modelka to prawdziwa ikona stylu i muza projektantów. Eksperci już uznali, że jej stylizacja nie jest prowokacją, tylko deklaracją stylu. 

Mariacarla BosconoMariacarla Boscono Fot. Daniele Cifala / SplashNews.com/EN

Kreacja, w której pojawiła się Mariacarla Boscono, jest częścią kolekcji Jeana Paula Gaultiera haute couture jesień/zima 2022/2023, jednak oryginalny model został zmodyfikowany. Pierwotnie suknia pod warstwą czarnego tiulu miała gorset. Mariacarla zdecydowała się go pozostawić tylko w dolnej części stylizacji. 

Mariacarla BosconoMariacarla Boscono Fot. Gigi Iorio / SplashNews.com/EN

Dopełnieniem całości były przezroczyste rajstopy, czarne, lakierowane szpilki oraz włosy zebrane w kucyk. Supermodelka zdecydowała się także na zaznaczenie oczu grubą kreską. Eksperci modowi uznali, że w wieku 41 lat Mariacarla Boscono wciąż jest prawdziwą legendą wybiegów. W ostatnim czasie jednym z modowych trendów jest celebracja kobiecego ciała. Sukienki, które więcej odsłaniają niż zakrywają, są bardzo często wyszukiwane w internecie. Ten trend nabiera także znaczenia politycznego w świetle walki kobiet o swoje prawa. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.