Jacek Kurski oschle o byłych pracownikach TVP. "Bardzo by się pan zdziwił" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Reporter Plotka spytał Jacka Kurskiego, czy nie brakuje mu osób, które przed laty współtworzyły "Pytanie na śniadanie". Prezes TVP zdobył się w tej kwestii na bardzo szczere wyznanie.

We wrześniu tego roku minęło dokładnie 20 lat, odkąd na antenie Telewizji Polskiej zagościł program "Pytanie na śniadanie". Od tego czasu dość mocno zmieniła się nie tylko stacja, ale też sam program śniadaniowy, w którym przez lata przewinęło się spore grono prowadzących. Choć część z nich, jak choćby Dorota Wellman, Marcin Prokop czy Agnieszka Woźniak-Starak, dziś piastują stanowiska w konkurencyjnym "Dzień dobry TVN", Jacek Kurski w rozmowie z Plotkiem przyznał, że nie tęskni za żadnym z dawnych gospodarzy emitowanej w TVP śniadaniówki.

Zobacz wideo Jacek Kurski o dawnych pracownikach Telewizji Polskiej

Piotr Kraśko, Dominika Czwartosz, Ilona i Marek KondratowiePierwsza żona Majdana to znana projektantka, a eks Kraśki poznała go z obecną żoną

Jacek Kurski o byłych prowadzących "Pytanie na śniadanie". Zdradza, czy podkradłby kogoś z TVN-u

Gwiazdy "Pytania na śniadanie" wymieniały się dość często, a przez dwie dekady uzbierało się pokaźne grono dziennikarzy i aktorów, którzy witali Polaków w porannym programie TVP. Sami widzowie śniadaniówki mogli już zresztą zapomnieć, że do grona gospodarzy należeli kiedyś m.in. Dorota Szelągowska, Maciej Dowbor, Grażyna Torbicka, Kazimiera Szczuka czy Agata Młynarska.

Gdyby ktoś z nich rozważał jednak powrót do "Pytania na śniadanie", raczej nie zostanie przywitany z otwartymi ramionami przez prezesa TVP. Zapytaliśmy bowiem Jacka Kurskiego, czy myśli czasem o dawnych prowadzących program.

Nie jestem sentymentalny. Są ludzie, którzy mają nostalgiczne podejście do telewizji, ja uważam, że trzeba iść do przodu. Nie da się tak zrobić, żeby ludzie "mieszkali" w formatach całe życie - skomentował.

Prezes Telewizji Polskiej jest zdecydowanym zwolennikiem zmian i, jak powiedział reporterowi Plotka, stawia na stały rozwój.

Program, który się nie rotuje, nie zmienia prowadzących, nie szuka nowych pomysłów (...), staje w miejscu (...). Wybierzmy przyszłość - podsumował Kurski, cytując Aleksandra Kwaśniewskiego.

Agnieszka SienkiewiczTak mieszka Agnieszka Sienkiewicz. Boska kuchnia! Aż chce się w niej gotować

W 2021 roku z Telewizją Polską związał się Agustin Egurrola, który do tej pory był jedną z twarzy TVN-u i wieloletnim prowadzącym "Mam talent!". Choć Jacek Kurski uważa ten transfer za bardzo udany, nie czuje potrzeby ściągania do TVP innych gwiazd z konkurencyjnych stacji.

Są czasem zakulisowe propozycje, czasem nawet megagwiazd, ale po namyśle dochodzę do wniosku, że nasz widz źle by się czuł z tymi gwiazdami. Nie widzę nikogo, kogo by nam brakowało - wyjaśnił w rozmowie z Plotkiem.

Jacek Kurski nie chciał jednak wyjawić, o kim dokładnie mowa.

Bardzo by się pan zdziwił, kto czasem mruga do Telewizji, że chciałby tu przyjść - dodał tajemniczo.

Domyślacie się, kto ma chrapkę, aby dołączyć do szeregów TVP?

Więcej o: