Michał Szpak porównuje Kościół katolicki do islamu. "To przypomina chorobę psychiczną"

W najnowszym wywiadzie Michał Szpak wypowiedział się na temat Kościoła katolickiego w Polsce. Okazuje się, że popularny artysta ma wobec tej instytucji wiele zarzutów. Szpak mówi o indoktrynacji i hipokryzji. Te słowa mogą budzić kontrowersje.

Michał Szpak od lat wzbudza wiele emocji odważnym wizerunkiem scenicznym. Wokalista jest też sojusznikiem osób LGBT+. Kontrowersje wywołują także jego poglądy. Teraz wypowiedział się na temat instytucji Kościoła katolickiego w Polsce. Okazuje się, że ma do niej wiele zastrzeżeń.

Michał Szpak krytycznie o sytuacji w polskim Kościele: W żadnym innym kraju nie spotkałem się z tak agresywnym ruchem

W rozmowie z portalem NaTemat.pl Michał Szpak porównał praktyki stosowane w Kościele katolickim do islamu. 

Uważam, że w Polsce bardzo zaburzona jest kwestia prawdziwego chrześcijanina. Indoktrynacja zakrawa na taki system, jak u muzułmanów. W żadnym innym kraju nie spotkałem się z tak agresywnym ruchem, nie widziałem "wysłanników Boga", czy "Legionu Maryi i Chrystusa". Moim zdaniem to przypomina chorobę psychiczną - powiedział Michał Szpak.
 

Artysta w religii chrześcijańskiej zauważa też wiele hipokryzji. 

Przeszkadza mi to, bo to rujnuje to obraz instytucji Kościoła. I choć Kościół, jako instytucja nie znaczy dla mnie nic, to jednak burzy to ogólny obraz tego, w co wierzymy. Mówimy, przecież: "Wierzę w jednego Boga, Ojca". Podkreślę, w jednego. "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną...". Ale nie przeszkadza nam to wierzyć w piętnaście Maryi, kilkunastu świętych, miliard odsłon twarzy Jezusa... No to jest hipokryzja - kontynuował Michał Szpak w wywiadzie dla NaTemat.pl.

Co ciekawe, wokalista przyznał także, że wierzy w Boga, a w jego najnowszej twórczości sporo jest religijnych odniesień. 

Jeśli chodzi o wartości biblijne - jest to zupełnie inna sprawa. "List do Koryntian", który zacytowałem w teledysku "24na7", jest najpiękniejszym, co w życiu przeczytałem. Gdyby Kościół naprawdę kierował się tym, co tam jest - czyli bezwarunkową miłością do bliźniego - większość newralgicznych tematów z tej rozmowy miałaby zupełnie inny wydźwięk - dodał Michał Szpak. 

Ostatnio za wykonanie piosenki "24na7" Michał Szpak otrzymał statuetkę Bursztynowego Słowika na Top Of The Top Festival w Sopocie. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.