Katarzyna Żak drży o własne zdrowie. "Boję się nieuleczalnej choroby"

Katarzyna Żak w ostatnim wywiadzie podzieliła się osobistym wyznaniem. Aktorka opowiedziała o największym życiowym lęku. "Stałabym się ciężarem dla najbliższych" - podkreśliła w wypowiedzi.

Katarzyna i Cezary Żakowie od wielu lat pokazują, że można w polskim show-biznesie stworzyć trwały i szczęśliwy związek. Para aktorska dementuje wszystkie plotki na temat rozstania, które pojawiają się ich zdaniem najczęściej w sezonie ogórkowym w prasie kolorowej. Teraz w jednym z wywiadów aktorka opowiedziała, jaki jest jej największy lęk. Chodzi o chorobę, starość i niedołężność. Padły poruszające słowa.

Zobacz wideo Cezary Żak nie znosi grywać z żoną! Kryzysy w małżeństwie. "Dzwoni do mnie mama"

'Świat według Bundych'. Aktorzy po ponad 25 latach. Zmienili się nie do poznania"Świat według Bundych". Aktorzy po ponad 25 latach. Zmienili się nie do poznania

Katarzyna Żak opowiada o największym lęku. Wiele osób ma podobny

Aktorka w rozmowie z dziennikarką "Co za tydzień" podzieliła się intymnym wyznaniem. Katarzyna Żak w wywiadzie opowiedziała o lęku przed chorobą i starością. 

Jeśli miałabym powiedzieć, czego się tak naprawdę w życiu boję... To boję się choroby, która by spowodowała, że stałabym się ciężarem dla najbliższych. Boję się choroby nieuleczalnej. Takiej, na którą nie będę miała wpływu - podkreśliła.

Mimo ogromnego strachu przed niedołężnością aktorka robi wszystko, żeby zapobiec w przyszłości chorobie i trudnej starości. Regularnie ćwiczy, dba o siebie i pamięta o systematycznych badaniach. Pomaga jej w tym nauka, którą wyniosłą z domu. Urodziła się w rodzinie związanej ze środowiskiem medycznym.

Staram się dbać o swoje zdrowie. O siebie, o regularne badania. Wyniosłam to z domu. Moja mama była lekarzem, moja córka też. Tematy chorób i badań nie są nam obce. Jeżeli coś mogę zrobić, to to robię. Zdrowy tryb życia: dieta, ćwiczenia oraz częste i liczne badania. Nie tylko kontrolne badania krwi raz w roku. W dojrzałym wieku tych badań trzeba wykonywać więcej. Staram się to robić. I przynajmniej w ten sposób mieć, nawet pozorną, kontrolę nad swoim zdrowiem.

Podziwiacie Katarzynę Żak, że odważyła się poruszyć w mediach temat tabu? Co myślicie o jej wypowiedzi?

Więcej o: