Agata Gajos została źle potraktowana w szpitalu. Powód? Jest córką znanego aktora

Agata Gajos jest jedyną córką Janusza Gajosa. W jednym z wywiadów opowiedziała o tym, jak żyje się z tak znanym nazwiskiem.

Agata Gajos urodziła się w 1980 roku. Jej rodzicami są Janusz Gajos i Barbara Nabiałczyk. Córka aktora nie poszła jednak w jego ślady. Żyje z dala od blasku fleszy i została psycholożką. Kilka lat temu w rozmowie z Marzeną Rogalską zdradziła, że jest dumna z tego, iż nosi tak znane nazwisko. Opowiedziała również o negatywnych aspektach bycia dzieckiem popularniej osoby. 

Zobacz wideo Dzieci aktorów, które poszły w ślady znanych rodziców

Agata Gajos o negatywnych aspektach bycia córką znanego aktora 

Bycie dzieckiem sławnych osób może być problematyczne. Przekonała się o tym Agata Gajos, która doświadczyła niemiłej sytuacji podczas pobytu w szpitalu. 

Ludzie postrzegali mnie przez pryzmat ojca - i nauczyciele, i znajomi. Nie uciekałam od tego, że jestem córką Janusza Gajosa, bo wydaje mi się, że to raczej powód do dumy. Ale czasami, kiedy słyszę, że nazwisko pomogło mi w życiu, odpowiadam: Tyle razy pomogło, ile zaszkodziło. Gdy trafiłam do szpitala, to po odwiedzinach taty przyszła mnie ostrzec pewna pani, która usłyszała rozmowę pielęgniarek. Jedna z nich mówiła o mnie: "W pałacu żyje, ma kasę, to niech zobaczy, jak wygląda prawdziwe życie". I za każdym razem, gdy robiła mi zastrzyk, to "zupełnie niechcący" wbijała igłę w straszny sposób - wyznała Agata Gajos.

Okazuje się, że to niejedyna nieprzyjemna sytuacja, jaka spotkała Agatę Gajos. Również na studiach przekonała się o tym, że znane nazwisko może być źle odbierane przez niektóre osoby. 

Miałam zapalenie płuc, nie było mnie ze trzy tygodnie. Umówiłam się z wykładowcami, że nadrobię stracone zajęcia. Większość zgodziła się, ale jedna pani profesor powiedziała: "Znam te dzieci artystów, już miałam z takimi do czynienia!". Słysząc to, dostałam szału. Poszłam do opiekunki roku i poprosiłam, żeby wpisała mi dwóję, bo ja chcę zaliczyć ten przedmiot u kogoś innego. Co ma piernik do wiatraka?! To, czy jestem chora albo olewam zajęcia, nie ma nic wspólnego z tym, czyją jestem córką - Gajosa czy Kowalskiego! - powiedziała w 2014 roku na łamach magazynu "Uroda Życia".

Janusz Gajos poznał Barbarę Nabiałczyk w 1978 roku. Dwa lata później na świat przyszła ich wspólna córka Agata. Rodzinne szczęście nie trwało jednak zbyt długo. Po sześciu latach zakończyli związek i się rozstali. Obecnie aktor ma czwartą żonę i wielokrotnie powtarza, że u jej boku odnalazł szczęście i stabilność w relacji.  

Amadeusz - premieraAmadeusz - premiera KAPiF.pl / KAPiF.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.