Monika Richardson wyjawiła wysokość emerytury. Niewiele, ale nie martwi się

Monika Richardson przez lata była jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych prezenterek Telewizji Publicznej. W tym roku skończyła pięćdziesiątkę. Zaczęła więc już myśleć o przyszłości. W najnowszym wywiadzie wyjawiła wysokość świadczenia emerytalnego.

Artyści i ludzie mediów często narzekają na wysokość swoich emerytur. Bywa, że są to kwoty zaskakująco niskie. O swojej sytuacji opowiedziała teraz Monika Richardson. Dziennikarka skończyła w tym roku 50 lat i zaczęła już poważnie myśleć o przyszłości. Nie może liczyć na kokosy z ZUS-u.

Zobacz wideo Monika Richardson wróciła do nazwiska pierwszego męża. Jego reakcja? WOW

Ryszard Rynkowski, Maryla Rodowicz, Krzysztof CugowskiEmerytury gwiazd. Rodowicz, Cugowski i Rynkowski muszą dorabiać, żeby przeżyć

Monika Richardson myśli już o emeryturze: Gdybym miała zostać na emeryturze, to nie mam wątpliwości, że raczej bym nie przeżyła

W rozmowie z portalem Jastrząb Post Monika Richardson zdradziła, jaką kwotę emerytury otrzymywałaby obecnie. Prezenterka jest świadoma tego, że będzie musiała sobie dorabiać.

Od wielu lat dostaję pisma z ZUS-u, mam obliczony kapitał początkowy, moja emerytura na tzw. dzień dzisiejszy wynosiłaby 1300 zł, także wszystko jest jasne i wiem, że muszę mieć tzw. własne środki i staram się je gromadzić prywatnie, na różnych kontach oszczędnościowych i w trzecim filarze. Robię, co mogę, a prawda jest taka, że jako dziennikarka, a teraz również bizneswoman, nie planuję do końca emerytury - powiedziała Monika Richardson.
 

Monika Richardson chciałaby pracować, jak długo tylko się da. 

Wydaje mi się, że póki mi sił starczy i póki będę mogła, to będę tak długo pracowała, aż będzie to fizycznie możliwe, a tym samym nie będę biedować. Gdybym chciała zostać na emeryturze, to nie mam wątpliwości, że raczej bym nie przeżyła, albo musiałabym zacząć sprzedawać nieruchomości rodzinne - dodała Monika Richardson.

Monika RichardsonSyn Moniki Richardson ma nową pracę. "Od zawsze go nęciło"

Dziennikarka zakończyła swoją wypowiedź raczej gorzką konkluzją na temat wysokości świadczeń emerytalnych w Polsce.

To jest mniej więcej taka różnica, czy umrzeć z głodu piątego, czy piętnastego. Ja nie wiem, czy to jest taki wybór, który chcielibyśmy mieć, kiedy ukończymy sześćdziesiąt parę lat - skwitowała Monika Richardson.

Zbigniew Zamachowski, Monika RichardsonMonika Richardson i Zbigniew Zamachowski nie chcą rozwodu?!

Więcej o: