Piotr Balicki długo czekał na diagnozę. "Boję się, że nie przeżyję do wakacji"

Do mediów trafiła smutna informacja o śmierci Piotra Balickiego. Na początku tego roku lekarze zdiagnozowali u niego czerniaka. O chorobie opowiedział kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów.

Piotr Balicki współpracował ze stacją TVN i latami bawił publiczność m.in. w programie "Mam talent!". Widzowie mogą go również pamiętać z show "Mali giganci", gdzie występował w roli trenera małych artystów. Jego życie zmieniło się w lutym 2022 roku, kiedy dowiedział się, że ma nowotwór. Dziennikarz wierzył, że uda mu się wrócić do zdrowia. 

Piotr Starak i Agnieszka Woźniak - StarakZwiązek Agnieszki Woźniak-Starak i Piotra Staraka był jak z bajki. "Zostawił mi mnóstwo miłości"

Zobacz wideo Dominika Tajner ze łzami w oczach wyznała, że przeszła operację piersi. "Zmiana okazała się nowotworowa"

Piotr Balicki - historia choroby 

Piotr Balicki o okolicznościach, w jakich pojawiły się pierwsze oznaki choroby oraz o tym, jak wyglądała jego droga do poznania diagnozy, opowiedział w połowie maja w programie "Miasto kobiet"

Robiliśmy edycję "Mam Talent!" i Marcin Prokop w przerwie reklamowej mówi do mnie: "Wiesz, masz coś dzisiaj formę gorszą". Mnie bolała ręka. Mówi: "To idź, sprawdź, jakiś rentgen, coś". Zrobiłem rentgen i nic. Poszedłem na rezonans. W Polsce, żeby się zdiagnozować, to nie jest łatwa sytuacja. Musisz na to czekać albo zapłacić za to duże pieniądze. W końcu okazało się, że to moje czekanie bezsensowne było błędem - wyznał wówczas Balicki.

Rozpoznanie choroby nastąpiło dopiero po drugiej biopsji. Wówczas okazało się, że Balicki ma czerniaka. Jego sytuacja była bardzo trudna, ponieważ lekarze nie mogli zlokalizować, gdzie dokładnie znajduje się guz. Prezenter w rozmowie z Olgą Legosz i Marzeną Rogalską wspominał, że początkowo diagnoza była dla niego szokiem.

Przez pierwsze dwa miesiące od diagnozy wiedziałem, że każdy dzień jest tym ostatnim dniem, tak sobie myślałem.

Po pewnym czasie przestał jednak traktować chorobę jako wyrok. Robił plany na przyszłość i chciał wrócić do pracy. Balicki wyznał również, że mimo wszystko czasami miewał gorsze chwile. 

Niedługo rusza kolejna edycja "Mam talent". Kocham robić ten program. Kocham. Postanowiłem, że to będzie ten czas, kiedy ja chcę wrócić do pracy. Daję sobie jeszcze ten moment, żeby nabierać sił, zdrowieć. Mimo to są chwile, gdy nachodzą go czarne myśli. Boję się, że nie przeżyję do wakacji - powiedział na antenie TVN Style.

Prezenter dodał również, że być może gdyby nie czekał tak długo na diagnozę, jego losy potoczyłyby się zupełnie inaczej. 

Piotr BalickiPiotr Balicki nie żyje. Miał czerniaka. Odszedł w wieku 38 lat

Czerniak, z którym zmagał się Piotr Balicki, jest najgroźniejszym nowotworem skóry. Wczesne rozpoznanie równa się większej szansie na przeżycie, dlatego zachęcamy do lektury poniższych tekstów.

Jak wygląda czerniak? Pięć cech, które pozwolą odróżnić go od innych zmian skórnych [ZDJĘCIA]

Czerniak - najgroźniejszy nowotwór skóry. Na pewno znasz abecadło, które pomaga w rozpoznaniu?

Rak skóry i czerniak to nie to samo. Czasem niepozorna zmiana zapowiada poważne problemy [ZDJĘCIA]

Więcej o: