Witalij Kliczko rozstaje się z żoną po 25 latach małżeństwa. Mer Kijowa zdradził, skąd taka decyzja

Mer Kijowa, Witalij Kliczko rozstaje się z żoną Natalią. Para zdecydowała się na rozwód po 25 latach małżeństwa. Nie ma mowy o nieporozumieniu - były pięściarz osobiście potwierdził tę informację w rozmowie z ukraińskim serwisem Babel.

Witalij i Natalia Kliczko stanęli na ślubnym kobiercu w 1997 roku. Doczekali się trójki dorosłych już dzieci: Jehora-Daniela, Jelizawety-Wiktorii oraz Maksyma. Cała trójka aktualnie uczy się za granicą, ale miejsce ich pobytu nie zostało ujawnione mediom.

Małgorzata Rozenek-Majdan, Jacek Rozenek, Demi Moore, Bruce Willis"Zostańmy przyjaciółmi". Znane pary, które po rozstaniu mają doskonałe relacje

Zobacz wideo Justyna Żyła o tym, jak jej dzieci zareagowały na rozwód rodziców

Witalij Kliczko rozwodzi się z żoną

Związek modelki z mistrzem świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej przez lata uchodził za wzorowy. Tak przynajmniej uznała przed laty niemiecka edycja magazynu "Gala", przyznając im tytuł "pary roku". Natalia popierała polityczne ambicje męża i trwała u jego boku podczas przełomowych momentów, jak protesty na Ukrainie czy wybory na mera Kijowa, w których startował dwukrotnie.

Wiadomość o rozstaniu Witalija i Natalii zszokowała opinię publiczną, choć było wiadomo, że oni nawet nie mieszkali w tym samym kraju. Jego żona już kilkanaście lat temu przeprowadziła się do Niemiec, gdzie osiadła w Hamburgu i realizuje się wspierając ukraińskich uchodźców.

Polityk potwierdził, że rozchodzą się w zgodzie, a w ich sytuacji rozwód to tylko formalność:

Wiele lat, różne interesy, różne życie. Postanowiliśmy to załatwić oficjalnie – wyjaśnił w rozmowie z ukraińskimi dziennikarzami.

Mimo zapewnień, że była to zgodna decyzja obu stron, nie zabrakło niedyskretnych spekulacji. Kliczko został nawet zapytany, czy jego serce jest już może zajęte.

Tak, jest zajęte przez Kijów. Jak mogę cię nie kochać, mój Kijowie? – odparował.

Bracia KliczkoWitalij i Wołodymyr Kliczko w świecie boksu zdobyli szczyt. Teraz bronią Ukrainę

Kliczko przekonywał, że mimo rozstania mają z żoną dobre relacje i nadal bardzo się szanują.

Więcej o: