Tatiana Okupnik miała dość bycia matką. "Wyjdź, uciekaj!". Pojawił się wstyd

Tatiana Okupnik w jednym z ostatnich wywiadów dla "Wysokich Obcasów" opowiedziała o problemach związanych z ciążą i porodem. Czuła się źle na tle fizycznym i psychicznym. Pomogli specjaliści.

W 2013 roku Tatiana Okupnik wyszła za Michała Micielskiego, z którym doczekała się dwójki dzieci. Matyldę i Tymona dzielą dwa lata. Piosenkarka nigdy nie ukrywała, że okres po obu porodach nie był dla niej prosty. Po raz pierwszy opowiedziała o trudach związanych z macierzyństwem. Ostatnio pojawiła się na okładce "Wysokich Obcasów", gdzie jednocześnie udzieliła wywiadu na temat ciąż i porodów.

Zobacz wideo Tatiana Okupnik po raz kolejny opowiada o trudach porodu i koniecznych badaniach

Paulina Młynarska, Tola Szlagowska, Adam StrycharczukPorzucili show biznes i wyjechali. Adam Strycharczuk jest kelnerem na Islandii

Tatiana Okupnik opowiedziała o trudach związanych z ciążą i porodem  

Tatiana Okupnik wyznała, że zawsze marzyła o posiadaniu dzieci z ukochanym partnerem, jednak przez towarzyszące jej emocje nie potrafiła patrzeć na niego z uczuciem. Ponadto po narodzinach Tymona zmagała się z depresją. Zaczęła szukać pomocy u specjalistów. 

Dopadła mnie depresja. Poczułam przytłoczenie, bo jedno płacze, drugie chce się przytulić, tamto krzyczy itd. Z trudem patrzyłam na zachwycające się dziećmi, szczęśliwe kobiety. Cały czas cierpiałam - fizycznie i psychicznie - opowiadała Tatiana Okupnik.

Okupnik jako matka miewała momenty, kiedy miała dość wszystkiego. Odpowiedzialność za dzieci ją przerastała. Patrząc na inne szczęśliwe kobiety, czuła wstyd, ponieważ sama nie potrafiła się cieszyć z macierzyństwa.

Miałam wiele momentów, w których chciałam uciec. Z jednej strony czułam odpowiedzialność za dzieci, z drugiej, moja stara "ja" błagała: "Wyjdź, uciekaj! Od partnera, od dzieci, musisz się stamtąd wydostać!". I znowu pojawił się wstyd i myśli, że chyba się nie nadaję. Nie mogę być matką, bo przecież takie emocje? Przecież te dzieci takie biedne.

Tatiana Okupnik po narodzinach syna zdecydowała się na plastykę pochwy, która znacznie poprawiła fizjologiczne funkcjonowanie jej organizmu. Wcześniej przez wiele miesięcy borykała się z szeregiem komplikacji i nieustającymi stanami zapalnymi. Długo szukała wsparcia u odpowiedniego lekarza. 

Tatiana OkupnikOkupnik pokazała, co zrobiła z nią choroba. Z czym zmaga się na co dzień?

Omawiany tekst powstał w redakcji Wysokich Obcasów.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania.

Kryzysowy Telefon Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: