Przez konflikt zakończyła współpracę z TVP. Czym dziś zajmuje się Dorota Warakomska?

Kariera Doroty Warakomskiej rozwijała się błyskawicznie. Przeprowadzała wywiady z najpopularniejszymi osobami na świecie. Jak po odejściu z TVP potoczyły się jej losy?

Dorota Warakomska przez ponad 15 lat współpracowała z Telewizją Polską. Prowadziła "Wiadomości" i "Panoramę", była stałą korespondentką TVP w Stanach Zjednoczonych, a także kierowała zespołem informacyjnym. Rozmawiała z prezydentem USA George’m W. Bush’em, z pierwszą damą - Hillary Clinton, z sekretarzem Stanu Madeleine Albright oraz z pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim. Spotkała również papieża Jana Pawła II. W 2004 r. została zastępczynią dyrektora TVP1, jednak nie cieszyła się długo tym stanowiskiem. Dwa lata później ze względu na konflikt z ówczesnym prezesem Bronisławem Wildsteinem zrezygnowała z dalszej współpracy. Nie zakończyła jednak działalności dziennikarskiej.

Paulina Młynarska, Tola Szlagowska, Adam StrycharczukPorzucili show biznes i wyjechali. Adam Strycharczuk jest kelnerem na Islandii

Zobacz wideo Joanna Racewicz komentuje TVP Info

Jak po odejściu z TVP potoczyły się losy Doroty Warakomskiej?

Dorota Warakomska w 2011 roku została rzeczniczką prasową Kongresu Kobiet, a dwa lata później została prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet, funkcję tę pełniła do 2019 roku.

To, co mówiły uczestniczki kongresu na scenie, otworzyło mi oczy na wiele rzeczy. Zaczęłam żałować, że wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, dlaczego kobietom jest trudniej. Kiedy pracowałam w telewizji, miałam wpływ i mogłam zrobić dużo więcej, żeby wspierać kobiety - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Od 2016 roku współpracuje również z radiem Tok FM. Oprócz tego chętnie pisze felietony i opinie głównie na temat pracy kobiet i równouprawnienia. Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu psychologii społecznej na SWPS, szkoliła się także w zakresie coachingu. 

Przeszkoliłam już kilka tysięcy osób z organizacji pozarządowych, samorządu i biznesu - członków/członkinie  zarządu i menedżerów/menadżerki z korporacji, firm doradczych, prawniczych, technologicznych, telekomunikacyjnych - czytamy w opisie na jej stronie. 

Jeżeli chodzi o życie prywatne, to Warakomska porzuciła zgiełk miasta na rzecz spokojnej wsi. Oprócz uprawy eko warzyw i owoców stara się również działać na rzecz lokalnej społeczności. Refleksjami na ten temat chętnie dzieli się na profilach w mediach społecznościowych.

Katarzyna SokołowskaKatarzyna Sokołowska na spacerze z synem. Patrzymy na wózek. Stylowy i niedrogi

Więcej o: