Bogusław Linda udzielił wywiadu. Rozwścieczył Paulinę Młynarską. "Rzygnąłeś pan gadką"

Paulina Młynarska skomentowała wywiad, którego Bogusław Linda udzielił wrocławskiemu Radiu RAM. Dziennikarka nie gryzła się w język.

Podczas 22. Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu Bogusław Linda udzielił wywiadu dla radia RAM. W rozmowie z Ksenią Pletnovą wprost powiedział, że nie uznaje poprawności politycznej, a także otwarcie przyznał, że nie jest fanem równouprawnienia, a tym bardziej Oscarów dla reżyserek. Na jego słowa ostro zareagowała Paulina Młynarska w opublikowanym na Facebooku wpisie.  

Paulina Młynarska, Tola Szlagowska, Adam StrycharczukPorzucili show biznes i wyjechali. Adam Strycharczuk jest kelnerem na Islandii

Zobacz wideo Agata Młynarska opowiedziała o sytuacji na polskim lotnisku po swoim powrocie do kraju

Paulina Młynarska nie zostawiła suchej nitki na Bogusławie Lindzie

Już początek wywiadu Bogusława Lindy wzbudza kontrowersje. Rozmowę z dziennikarką radia RAM aktor rozpoczął od pochwał na temat Wrocławia, a dokładniej urody jego mieszkanek. 

Kocham Wrocław. To miasto ma najpiękniejsze kobiety, zawsze tak było. Tu jest taka mieszanka ras, zresztą sama pani wie, że jesteście superlaskami w tym mieście. Przepraszam bardzo, bo temat lasek zdominował moją odpowiedź i zapomniałem, o czym miałem mówić.

Paulina Młynarska nie owijała w bawełnę i w dosadnym sposób napisała, co sądzi o słowach aktora. 

To brzmi jak gadka podchmielonego wuja na rodzinnej imprezie. Tego samego, co to za "cycusia złapie" i skomentuje tyłeczek. Nie cierpimy tego. Kobiety z Wrocławia, Warszawy, Paryża, Honolulu oraz wygwizdowa dolnego od kilku pokoleń starają się takim jak pan wyjaśnić, że nasze istnienie nie ogranicza się do tego, jak wyglądamy, a to czy pan, albo inny dziad lubieżny, uważa nas za atrakcyjne, nie ma dla nas znaczenia. Nie jest pan żadnym jurorem naszej urody, a nasza uroda nie jest najważniejsza w tym, co sobą reprezentujemy. 

Linda powiedział również, że jego zdaniem kobiece ruchy w kinie niekoniecznie są pozytywnym zjawiskiem oraz, że "nie znosi poprawności politycznej". Co o tych słowach sądzi Paulina Młynarska? 

Jest pan białym facetem, więc pewnie pan nie zauważył, ale do czasu wywalczenia i okupionego wielkim kosztem wprowadzenia parytetów, czy to w filmie czy medycynie, albo polityce, goście wyglądający i zachowujący się jak pan stanowili 99 proc. dopuszczanych do pracy w prestiżowych zawodach i na wysokich stanowiskach. O nagrodach nie wspominając. Przypomnę, że Maria Skłodowska-Curie nie mogła osobiście odebrać Nobla, bo Akademia nie wpuszczała kobiet w swoje progi. Przeszliśmy kawał drogi od tamtej pory, ale pan nie rozumie.

W dalszej części wywiadu Linda podzielił się gorzką refleksją na temat mężczyzn, którzy, jego zdaniem, dopiero po 40. roku życia stają się dorośli.

Facet robi się facetem nie w wieku 20 lat, nie w wieku 30. Facet się staje facetem dopiero po czterdziestce. Wy, kobiety, jesteście dużo wcześniej dojrzałe, a faceci są dziećmi do 40. roku życia, podejrzewam. Bo muszą nabrać doświadczenia. Muszą się obić, muszą stracić parę zębów, mieć parę złamanych kości.

Ten fragment szczególnie zirytował Młynarską. 

No tu to mam ochotę się wydrzeć! Wiesz pan, dlaczego faceci późno dojrzewają? Między innymi dlatego, że patriarchalne społeczeństwo zarządzane przez takich jak pan zwala na kobiety opiekuńcze funkcje wobec słabszych - dzieci i seniorów! Bo ktoś tu, k***a, musi być dorosły, kiedy Piotruś Pan poluje, nurkuje, żegluje, skacze ze spadochronem, chla, jara, zajmuje się sobą i r*cha gdzie popadnie. 

Na koniec Paulina Młynarska dodała, że najwyraźniej Bogusław Linda kompletnie nie rozumie dzisiejszych czasów.

Nie ma pan pojęcia o tym, jak nadal wygląda skala nierówności między płciami. To, muszę przyznać, mnie zawsze totalnie szokuje. Inteligent, człowiek kultury, a nie wie, co się na świecie dzieje (...). Masakra jakaś. Chciał pan udzielić "cool" wywiadu, a rzygnąłeś pan gadką z lat 90. Pozbawioną elementarnej wrażliwości i grama pokory. Tego najbardziej brakuje białym facetom, przekonanym o tym, że nie ma problemu. Koszmarne rozczarowanie - czytamy na Facebooku Pauliny Młynarskiej.  

Pod postem dziennikarki pojawiło się dużo komentarzy, w których internauci zgadzają się z jej słowami. 

Anna WendzikowskaAnna Wendzikowska wyznała, na czym będzie zarabiać po odejściu z TVN

Więcej o: