Anna Wendzikowska odchodzi z "DDTVN". Ma na koncie udawany wywiad z obsadą "Mamma Mia". Były gorsze wpadki

Anna Wendzikowska przez lata zaliczyła masę wpadek na antenie TVN. Wspominamy między innymi udawany wywiad z obsadą filmu "Mamma Mia" i nieudaną kolację w "Ugotowanych".

Anna Wendzikowska 4 sierpnia za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała fanów, że zamyka ważny rozdział w życiu. Mowa o wieloletniej pracy w "Dzień dobry TVN", która właśnie dobiegła końca. Dziennikarka przeprowadziła wiele wywiadów dla śniadaniówki - nie obyło się jednak bez kilku poważnych wpadek. 

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o mężczyznach niskiego wzrostu. "Mówiłam, dlaczego Tom Cruise mnie nie przekonuje jako bożyszcze Hollywood"

Anna Wendzikowska skrytykowała wygląd Toma Cruise'a

Wspomnienia telewizyjnej kariery Anny Wendzikowskiej zaczniemy od jednej ze świeższych wtop, która miała miejsce w tym roku. Prezenterka w rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak stwierdziła, że Tom Cruise nie jest atrakcyjnym mężczyzną z uwagi na - jej zdaniem - zbyt niski wzrost. W związku z kontrowersyjną wypowiedzią spadła na nią fala krytyki i na jakiś czas zniknęła z mediów.

Nigdy nie uważałam, by był szczególnie przystojny, dla mnie mężczyzna, który ma metr siedemdziesiąt wzrostu, no, trudno o nim mówić, że jest mężczyzną przystojnym - mówiła wówczas Anna Wendzikowska.

Anna Wendzikowska nie wiedziała, kim był Grotowski

Wróćmy na chwilę do spotkania Anny Wendzikowskiej i Sigourney Weaver z 2015 roku. Rozmowa o filmie "Chappie" została wyemitowana w jednym z wydań "Dzień dobry TVN". Nagle rozmówczyni prezenterki zapytała, czy wie, kim był Jerzy Grotowski. Wyraźnie zmieszana dziennikarka przyznała, że nie ma pojęcia. Sigourney Weaver nie kryła zaskoczenia niewiedzą Wendzikowskiej i podkreśliła, że był jednym z najwybitniejszych reżyserów teatralnych lat 60. i 70., na punkcie którego oszaleli Amerykanie. Prowadząca "Dzień dobry TVN" tłumaczyła później w rozmowie z "Galą", że zmyliła ją wymowa nazwiska reżysera, które z amerykańskim akcentem brzmiało "Gratałski".

Anna Wendzikowska i udawany wywiad z obsadą "Mamma Mia: Here We Go Again!"

Przy okazji premiery drugiej odsłony kultowego musicalu "Mamma Mia" Anna Wendzikowska miała się wybrać za granicę na wywiad z aktorami. Choć stacja zapewniała, że prezenterka osobiście rozmawiała z gwiazdami, widzom nie umknął pewien szczegół. Obsada zasiadła w pomieszczeniu, które imitowała grecką willę, natomiast sama zainteresowana zadawała pytania na tle szarej ściany. Według TVN rzeczywiście miała się z nimi spotkać, jednak kwestie Anny Wendzikowskiej zostały dograne później i zmontowane w odpowiedni sposób. 

Anna Wendzikowska źle przedstawiła gościa 

W jednym z wywiadów Anna Wendzikowska opowiedziała o największej wpadce, jaką zaliczyła w życiu. Bez wahania wyznała, że sytuacja miała miejsce, kiedy podczas wejścia na żywo musiała przedstawić swojego gościa i wypowiedzieć dość długą nazwę. Niestety przez przejęzyczenie podała złe stanowisko i od razu przeprosiła za całą sytuację.

Chodziło o bank tkanek, który działał przy fundacji rozwoju kardiochirurgii i zamiast powiedzieć, że pani jest prezesem banku tkanek, powiedziałam, że jest prezesem fundacji. Powiedziałam po prostu przepraszam - wspominała Anna Wendzikowska w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Nieudana kolacja Anny Wendzikowskiej 

Anna Wendzikowska wraz z Maciejem Zieniem, Stefano Terrazzino i Małgorzatą Potocką gościła w odcinku specjalnym "Ugotowanych". Kiedy przyszła kolej dziennikarki na przygotowanie kolacji, coś poszło nie tak. Przypaliła bataty, które chciała podać swoim gościom. Sytuacja rozzłościła ją do tego stopnia, że na oczach wszystkich wyrzuciła warzywa w teatralny sposób. Pozostali uczestnicy próbowali rozładować atmosferę. 

Czuję się trochę niedoceniona, ale mam pewne podejrzenia, kto dawał mi najmniej punktów - mówiła Anna Wendzikowska.

Anna Wendzikowska ostatecznie zajęła ostatnie miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.