Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie i przegrał! Wyciekły szczegóły procesu i paskudnej walki między aktorami

Na początku czerwca Brad Pitt pozwał byłą żonę o złamanie warunków umowy w związku z należącą do nich winnicą. Angelina Jolie sprzedała swoje udziały. Znany jest już wyrok sądu w tej sprawie.

Angelina Jolie i Brad Pitt przez ponad dekadę uchodzili za jedną z najpiękniejszych i najlepiej dobranych par w Hollywood. Niestety, rzeczywistość okazała się mniej kolorowa i w 2016 roku aktorka złożyła pozew o rozwód. Sprawa rozwodowa trwała lata, ale nawet po jej sfinalizowaniu aktorzy nie zakończyli batalii sądowych. Na początku czerwca  tego roku aktor złożył w sądzie pozew przeciwko eksżonie. Sprawa dotyczyła winnicy, która niegdyś do nich należała. 

Zobacz wideo Angelina Jolie i Brad Pitt rozwiedli się. Poznajcie historię ich miłości

Angelina Jolie wygrała prawną potyczkę z byłym mężem. Sąd odrzucił wniosek Brada Pitta

3 czerwca do Sądu Najwyższego w Los Angeles trafiło pismo, w którym Brad Pitt oskarżył Angelinę Jolie o sprzedaż udziałów do francuskiej winnicy, której oboje byli właścicielami. Mowa o winnicy Chateau Miraval we francuskiej miejscowości Correns. To w niej znajduje się kaplica, w której aktorzy pobrali się w 2014 roku.

Angelina Jolie, Brad PiitBrad Pitt pozwał Angelinę Jolie. Sprzedała Rosjaninowi ukochaną posiadłość aktora

Okazuje się, że Angelina Jolie nie miała sentymentów związanych z tym miejscem. W styczniu 2021 roku sprzedała swoje udziały gigantowi alkoholowemu Stoli (grupa należy do rosyjskiego oligarchy Jurija Szeflera). Problem w tym, że para miała mieć umowę, zgodnie z którą żadne z małżonków nie pozbędzie się swojej części wpływów bez wiedzy drugiego. Pitt uznał ponadto, że Jolie sprzedała udziały, by się na nim zemścić. Miała też celowo zataić warunki umowy z firmą Stoli, toteż Pitt żądał, by umowa między Jolie a alkoholowym gigantem została unieważniona.

Brad Pitt Angelina JolieBrad Pitt pozwał Angelinę Jolie! Sprzedała coś, na czym bardzo mu zależało. Zemsta?

Zespół prawników Brada Pitta walczył też, aby sąd odrzucił wniosek Angeliny Jolie o udostępnienie dokumentów i korespondencji aktora, jego menedżera biznesowego i jego firmy, Mondo Bongo. Ostatecznie gwiazdorowi nie udało się wygrać sprawy. Jak podaje "Page Six" w piątek 22 lipca sędzia w Los Angeles orzekł, że Pitt i jego partnerzy muszą przekazać dokumenty prawnikom Jolie i nowemu właścicielowi winnicy.

Każdy rozsądny człowiek byłby szczęśliwy, gdyby Stoli było partnerem w jego biznesie. Mają najwyższej klasy marketing i dystrybucję. Pitt po prostu nie widzi nic poza nienawiścią do Jolie" - powiedziała osoba z otoczenia aktorki.

Obie strony nie chcą wypowiadać się na temat rozprawy.

Więcej o: