Alicja Bachleda-Curuś ostro o dorożkach w Krakowie. Konie pracowały mimo upału. Zostawiła komentarz

W związku z falą czerwcowych upałów Urząd Miasta Krakowa zabronił na jakiś czas postoju dorożek z końmi na Rynku Głównym. Decyzję skomentowała Alicja Bachleda-Curuś, która zwróciła uwagę na to, że decyzja została podjęta za późno.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Temat koni pracujących przy dorożkach powraca co roku jak bumerang. Oprócz zwierząt wykorzystywanych na trasie do Morskiego Oka najwięcej kontrowersji wzbudzają dorożki na Rynku w Krakowie. Ze względu na falę upałów na terenie całego kraju Urząd Miasta wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym informuje, że do odwołania postój będzie zamknięty. Zdaniem internautów decyzja została podjęta zbyt późno. Wśród nich znalazła się Alicja Bachleda-Curuś, która wymownie skomentowała decyzję władz.

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak znika z "Dzień dobry TVN". Wiemy, co planuje robić w wakacje

Wprowadzono zakaz postoju dorożek z końmi w Krakowie. Decyzję Urzędu Miasta komentuje Alicja Bachleda-Curuś

Fala tropikalnych wręcz temperatur na początku lata jest od kilku lat naszą nową rzeczywistością. Niestety, pomimo że upały równie mocno, co ludziom, dają się we znaki zwierzętom, część z nich nadal zmuszana jest do niewolniczej pracy w strasznych dla nich warunkach. Decyzją Urzędu Miasta Krakowa od dnia 28 czerwca, aż do odwołania, zamknięty będzie postój stały i przejazd na Rynku Głównym oraz przed Bazyliką Mariacką.

Alicja Bachleda-CuruśAlicja -Curuś zareagowała na krytykę fanów. Poszło o wychowanie jej syna

Chociaż informacja o restrykcjach stanowi swego rodzaju pocieszający gest, wiele osób nie kryje oburzenia. Część zwraca uwagę na to, że zakaz wykorzystywania koni powinien obejmować cały rok. Jeszcze więcej internautów podkreśla, że decyzja została wydana zdecydowanie za późno. Wśród nich znalazła się Alicja Bachleda-Curuś, która za pośrednictwem Facebooka skomentowała oświadczenie:

Zakaz pewien być przed falą upałów, brak wyobraźni lub chęci.

Colin Farrell chce odzyskać Bachledę-Curuś?Colin Farrell żałuje rozstania. Chce odzyskać Alicję Bachledę-Curuś

Aktorka w młodości mieszkała przez jakiś czas w Krakowie, dlatego też z pewnością temat jest jej bliski.

Więcej o: