Piotr Mosak z żoną z okazji 30. rocznicy ślubu. W TVN doradzał innym, a jaka jest jego recepta na udane małżeństwo?

Psycholog Piotr Mosak, który występował w roli eksperta w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia", otworzył się na temat związku. Opublikował kilka zdjęć i wpis, w którym opowiada o trwającym już 30 lat małżeństwie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Piotr Mosak to psycholog, który rozpoznawalność zyskał dzięki udziałowi w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". Występował w nim w roli eksperta, dobierając w pary uczestników show. Popularność zdobyta dzięki pracy w stacji TVN pozwoliła mu zgromadzić ponad 13 tysięcy obserwatorów na Instagramie. Teraz zamieścił zdjęcie żony i otworzył się na temat trwającego 30 lat małżeństwa z ukochaną. 

Zobacz wideo „Hotel Paradise". Uczestniczki kopiują Klaudię El Dursi?!

Psycholog z TVN pokazał żonę. Jaką ma receptę na udany związek?

Na profilu Piotra Mosaka znaleźć można liczne kadry upamiętniające podróże czy codzienne życie psychologa. Oprócz nich publikuje także wpisy, dotyczące jego profesji, w których porusza kwestie takie jak relacje międzyludzkie czy formy komunikacji. W najnowszym poście specjalista postanowił jednak poruszyć bardziej osobistą sprawę. Z okazji 30-lecia ślubu z żoną pokazał kilka zdjęć i otworzył się na temat relacji z małżonką:

30 lat razem! Właściwie to po ślubie. Co nas trzyma? Myślę, że wspólna definicja związku i miłości, do której razem dochodziliśmy i dojrzewaliśmy. Po pierwsze ciągła chęć rozmawiania, wyjaśniania, pytania. I totalne zainteresowanie odpowiedziami na pytania, czyli zdaniem drugiej strony. Nie zawsze idzie to w parze ze zrozumieniem, ale zawsze z akceptacją. "Aha, to ty tak masz. To ty tak to rozumiesz. To takie jest dla ciebie, aha." Czyli czasem nie kumam, ale akceptuję.
 

Psycholog zwrócił uwagę na to, że pomimo dzielących się różnic, upatruje się w tym zalety ich związku:

Różnimy się pięknie i to nas wzbogaca, ciekawi, intryguje, wyzwala i zobowiązuje. Po drugie tęsknota. No z kim, jak nie z tobą? No kto, jak nie ty? A to wyzwala otwartość na wyciąganie ręki, przepraszanie, dogadywanie się. Ciągła potrzeba bycia razem, doświadczania, przeżywania, pokazywania sobie piękna świata, wracania do siebie.

Na koniec podkreślił znaczenie poczucia bliskości:

No i po trzecie, bliskość. W każdym znaczeniu. W słowach, w dotyku, w intymności, w czułości, w ciekawości, w akceptacji, w przyjaźni. Oczywiście jest tego dużo więcej i można tak od szczegółu do ogółu i odwrotnie, ale te chyba teraz wysunęły się na prowadzenie. Oby kolejne 30 lat były równie dobre i ciekawe.

Para idealna?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.