Transpłciowe dziecko Elona Muska zmienia nazwisko. Nie chce mieć nic wspólnego z ojcem

Jedno z dzieci Elona Muska złożyło wniosek o zmianę danych w dokumentach. Powodem chęci zrezygnowania z nazwiska ojca, zawartym w oficjalnym oświadczeniu, jest potrzeba całkowitego oddzielenia się od znanego ojca.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Tesla, SpaceX czy PayPal to niejedyne dzieci jednego z najbogatszych ludzi świata. Elon Musk jest także ojcem piątki pociech z pierwszego małżeństwa z pisarką Justine Wilson oraz dwójki z Grimes. Według doniesień zagranicznej prasy transpłciowa córka miliardera dzień po osiemnastych urodzinach złożyła w sądzie wniosek o zmianę nazwiska i korektę płci. 

Zobacz wideo Dzieci aktorów, które poszły w ślady znanych rodziców

Transpłciowa córka Elona Muska zmienia płeć i nazwisko. W żaden sposób nie chce być kojarzona ze sławnym ojcem

Vivian, która przyszła na świat jako Xavier, jedno z bliźniąt, będących owocem związku Elona Muska z jego pierwszą żoną, ogłosiła chęć zmiany płci oraz nazwiska. Jak podaje serwis New York Post, dzień po osiemnastych urodzinach, dokładnie 16 kwietnia, złożyła w kalifornijskim sądzie petycję, której treść dostępna jest do wglądu w internecie. Oficjalnym powodem złożenia wniosku jest:

Tożsamość płciowa oraz fakt, że nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem, ani nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnym kształcie ani w żadnej formie.

Nastolatka, której obecne nazwisko brzmi Xavier Alexander Musk, chce przedstawiać się jako Vivian Jenna Wilson. Przesłuchanie w tej sprawie ma się odbyć w najbliższy piątek.

Vivian Wilson urodziła się w 2004 roku i ma brata bliźniaka Griffina. Ich starsza siostra Nevada zmarła z powodu nagłej śmierci niemowląt dziesięć tygodni po urodzinach. W 2006 roku Elon Musk i Justine Wilson doczekali się trojaczków: Damiana, Saxona i Kaia.  

Oprócz dzieci z pierwszego małżeństwa miliarder jest także ojcem małego X Æ A-12 urodzonego w 2020 roku oraz córki Exy Dark Sideræl, których matką jest piosenkarka Grimes. Córka przyszła na świat przy pomocy surogatki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.