Festiwal w Opolu. TVP wymazało Wojciecha Manna z pamięci. Oburzony dziennikarz zabrał głos

Podczas Festiwalu w Opolu nagrodzono "Szansę na sukces", ale jednocześnie w żaden sposób nie wspomniano o Wojciechu Mannie, który przez niemal dwie dekady prowadził program. Dziennikarz na organizatorach imprezy nie zostawił suchej nitki.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata show-biznesu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu nie zapisze się dobrze w historii polskiej kultury. TVP podczas imprezy świętowała 70-lecie istnienia. Z tej okazji widzowie w głosowaniu zdecydowali, że "Szansa na sukces" jest najlepszym programem rozrywkowym w historii stacji. Jednak zarówno podczas wspomnień z programu, jak i ogłaszania jego zwycięstwa, organizatorzy ani razu nie wspomnieli o Wojciechu Mannie, który przez 19 lat prowadził format. Legendarny dziennikarz nie kryje swojego oburzenia.

Zobacz wideo Najlepsze polskie talk-show, które pamiętamy z lat 90-tych

Wojciech MannOpole 2022. Wspominali "Szansę na sukces" i nawet nie zająknęli się o Mannie

Wojciech Mann wypowiedział się dosadnie o festiwalu w Opolu

Internauci śledzący festiwal momentalnie zareagowali na nietakt TVP. Na stację wylała się fala krytyki również dlatego, że pominięta została Elżbieta Skrętkowska, która wymyśliła "Szansę na sukces". Dziennikarz w rozmowie z Plejadą ostro skomentował zachowanie organizatorów imprezy.

Przede wszystkim z uwagi na panią Elżbietę Skrętkowską, chciałbym bardzo otwarcie i jasno powiedzieć, że jest to kolejny i zupełnie mnie niezaskakujący przykład chamstwa Telewizji Polskiej. Takim krokiem telewizja znów niszczy sobie opinię. Nawet za komuny takiego chamstwa nie było.

Wojciech Mann dodał, że dla obecnej władzy niewygodni są ludzie zdolni i ambitni.

To, co w tej chwili robią ci, którzy dorwali się do władzy, to schlebianie najniższym gustom, obniżanie, gdzie się da, i wycinanie tych, którzy są za trudni, bo mają ambicje zrobić coś lepiej.

Nie jest tajemnicą, że Wojciech Mann nie jest zwolennikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości, o których od dobrych kilku lat wypowiada się bardzo krytycznie. TVP pod przewodnictwem Jacka Kurskiego udowodniło po raz kolejny, że jest jednym z filarów partii. 

Antonina Turnau, Marek KondratAntonina Turnau w pierwszym wywiadzie o związku z Markiem Kondratem

Więcej o: