Joanna Przetakiewicz o książce "Pieniądze szczęście dają": To jest przede wszystkim możliwość wolnego wyboru

2 czerwca w Warszawie odbyła się premiera książki Joanny Przetakiewicz "Pieniądze szczęście dają". Dlaczego gwiazda zdecydowała się ją stworzyć? Czy nie boi się hejtu? O wszystkim opowiedziała w rozmowie z reporterem Plotka.

Więcej na temat zawodowej aktywności gwiazd przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Joanna Przetakiewicz od lat angażuje się w wiele akcji charytatywnych, prężnie rozwijając La Manię i działając na rzecz praw kobiet. Założyła "Erę nowych kobiet" i właśnie w ramach tego projektu stworzyła książkę "Pieniądze szczęście dają". Jak sama przyznaje, nie boi się mówić o ich zarabianiu i wydawaniu. Chce łamać stereotypy.

Zobacz wideo

Joanna Przetakiewicz: Pieniądze dla kobiety to poczucie bezpieczeństwa.

Joanna Przetakiewicz zorganizowała wraz ze swoimi współpracownicami konferencję, na której zaprezentowała światu swoje nowe "dziecko". W wywiadzie dla Plotka wprost mówi, że jest gotowa na hejt, jaki spadnie na nią, ponieważ mówi o zarabianiu pieniędzy wprost.

Jestem gotowa [na hejt], zresztą nie od dzisiaj. Zdaję sobie sprawę, że jest to kontrowersyjny temat i kontrowersyjne stwierdzenie, bo wszyscy powiedzą: a miłość, a szacunek, a relacje? Tylko kto powiedział, że tego w tym wszystkim nie ma, że ja temu zaprzeczam. Jest wręcz odwrotnie, bo właśnie od tego zaczęła się "Era Nowych Kobiet', żeby budować relacje i żeby się ze sobą przyjaźnić, bo to jest największy faktor szczęścia.

Joanna Przetakiewicz wyjaśnia, że do napisania książki przyczyniły się opowieści wielu kobiet, ale również  jej własne doświadczenia sprzed lat.

Prawdą jest, że po latach istnienia "Ery Nowych Kobiet" zdałam sobie sprawę z gigantycznego problemu społecznego, jakim są pieniądze, a najczęściej raczej ich brak. A nawet jeśli nie brak, to brak porozumienia. Brak zrozumienia, na czym polegają pieniądze. Mianowicie na tym, i to, w co głęboko wierzę, to, co zresztą obserwowałam w swojej rodzinie przez kilka lat, kiedy byłam nastolatką, że pieniądze dla kobiety to poczucie bezpieczeństwa. To jest najważniejsza emocja dla kobiety, tym bardziej dla matki później. To jest przede wszystkim możliwość wolnego wyboru. (...) Wiele razy widziałam problemy wynikające z braku rozmawiania o pieniądzach, nawet w tych bardzo zamożnych rodzinach.

W rozmowie z reporterem Plotka Joanna Przetakiewicz poruszyła również temat inflacji. Jest nią przerażona. Więcej posłuchacie w materiale wideo powyżej.

Więcej o: