Premier apelem do Norwegii zdumiał nawet własnych zwolenników. Mimika kobiety siedzącej obok Morawieckiego mówi wszystko

Mateusz Morawiecki swoją wypowiedzią o chciwej Norwegii, która nie chce podzielić się pieniędzmi, wprawił w konsternację również własnych zwolenników. Kamery zarejestrowały młodą działaczkę, która zdezorientowana przysłuchuje się słowom premiera.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mateusz Morawiecki ostatnio swoją wypowiedzią wprawił Polaków w osłupienie. Stwierdził on, że bogata Norwegia powinna podzielić się pieniędzmi ze sprzedaży gazu. Wypowiedź premiera stała się źródłem wielu memów i żartów. To jednak nie koniec. Niektórzy zwrócili uwagę na minę młodej działaczki partyjnej, która siedziała obok Morawieckiego i przysłuchiwała się jego słowom.

Mina młodej kobiety siedzącej obok premiera mówi dużo o jego słowach

Szef rządu spotkał się z uczestnikami Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. Podczas wydarzenia wystosował apel do zebranych i do wspomnianej Norwegii, której budżet w dużej mierze jest zasilany ze sprzedaży ropy i gazu.

Młodzi ludzie coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii. Oni powinni się podzielić. Tym nadmiarowym gigantycznym zyskiem. Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest normalne. To nie jest sprawiedliwe.
Zobacz wideo Morawiecki krytykuje Norwegię za zyski uzyskiwane z ropy i gazu. "Oni powinni się podzielić tym nadmiarowym gigantycznym zyskiem"

Obok premiera siedziała Angelika Żukowska, która jest posłanką Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Kobieta wydawała się zaskoczona słowami Mateusza Morawieckiego. Jej mimika twarzy sugeruje, że również ona uznała słynną już wypowiedź za mało poważną.

Sobotnie wydarzenie nie jest pierwszym, w którym Żukowska jest widziana blisko kierownictwa PiS. Polityczka w trakcie obchodów 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej stała tuż przy prezesie Jarosławie Kaczyńskim. W jej mediach społecznościowych widnieją również zdjęcia, na których pozuje u boku prezydenta Andrzeja Dudy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.