Billie Eilish miała tik podczas wywiadu. Dziennikarz nie wiedział, co się stało [WIDEO]

Podczas wywiadu u Davida Lettermana Billie Eilish otworzyła się na temat zespołu Tourette'a, który zdiagnozowano u niej, gdy była dzieckiem. Impulsem do rozmowy na ten temat stał się tik, którego wokalistka doświadczyła przed kamerą.

Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl

O tym, że choruje na zespół Tourette'a, Billie Eilish informowała kilka lat temu. Gwiazda przyznała wówczas, że tiki, których doświadcza, są niezwykle męczące i przez lata próbowała wielu sposobów, aby sobie z nimi radzić. Pod koniec maja tego roku Eilish była gościnią w programie Netfliksa "Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać", którego gospodarzem jest David Letterman. Podczas rozmowy wokalistka opowiedziała więcej na temat zespołu Tourette'a, wyznając między innymi, że bardzo dotyka ją, gdy ktoś śmieje się z jej tików.

Zobacz wideo Julia Wróblewska o swojej chorobie

Księżna Kate, królowa ElżbietaKsiężna Kate ukochała sobie klasykę, za to Anna wygodę. Podglądamy domy royalsów

Billie Eilish otworzyła się na temat zespołu Tourette'a

W czasie wywiadu u Lettermana Billie Eilish doświadczyła tiku wywołanego przez światło. Dziennikarz nie wiedział początkowo, co się stało, a wokalistka wyjaśniła, że gdy będzie filmowana wystarczająco długo, kamera zarejestruje wiele podobnych sytuacji. Eilish ujawniła również, że podczas rozmów z nią ludzie nie wiedzą zwykle, że tiki są symptomami jej choroby.

Najczęstszą reakcją na nie jest śmiech, ludzie myślą, że się wygłupiam. Zawsze bardzo mnie to dotyka - powiedziała wokalistka.

Janice Dickinson i Heidi MontagKhloe Kardashian musiała rozpuszczać botoks, a Blance Lipińskiej zwisa skóra

Billie Eilish podkreśliła, że ona sama nie przejmuje się, że jej tiki są widoczne i otwarcie mówi, że ma zespół Tourette'a. W rozmowie z Lettermanem wyjawiła jednak, że to schorzenie ma wiele gwiazd, które nie chcą tego ujawniać. Podkreśliła, że w jej przypadku wiele tików nie jest nawet widocznych, ale dla niej samej objawy choroby bywają bardzo męczące. Eilish wyjawiła również, że nie doświadcza tików, gdy jest na scenie.

Uwielbiam odpowiadać na pytania na ten temat, to bardzo interesujące i mnie samą to bardzo zadziwia. Nie rozumiem tego - posumowała Eilish.

Billie Eilish o tym, że ma zespół Tourette'a, poinformowała na Instagramie pod koniec 2018 roku. Napisała wówczas, że nie chciała mówić o tym wcześniej, aby nikt nie patrzył na nią wyłącznie przez pryzmat choroby. Zaznaczyła także, że zdiagnozowano ją u niej w dzieciństwie, a obecnie to już jej nieodłączna część.

Zespół Tourette’a to praktycznie nieuleczalne zaburzenie, które charakteryzuje się występowaniem tików ruchowych lub słownych. Cierpiące na nie osoby zazwyczaj nie są w stanie kontrolować odruchów takich jak poruszanie rękami, mruganie czy grymasy. Zespół Tourette'a przyjmuje wiele form (jedną z nich może być m.in. potrzeba głośnego wypowiadania przekleństw), a tiki u osób nim dotkniętych, występują w różnym nasileniu.

Więcej o: