Selma Blair bardzo szczerze o alkoholizmie. Zaczęła pić jako siedmiolatka

Selma Blair w osobistym wywiadzie opowiedziała o swoim uzależnieniu od alkoholu. Pierwszy raz upiła się, gdy miała siedem lat. Długo jednak ukrywała problem przed rodziną.

Więcej informacji z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Selma Blair była gwiazdą "Szkoły Uwodzenia". Aktorka cierpi na stwardnienie rozsiane, ale to niejedyna choroba, z którą się zmaga. Od lat ma problem z alkoholem, zaczęła pić jako dziecko. Opowiedziała o tym w najnowszym wywiadzie.

Zobacz wideo Selma Blair: "Mówili mi, żebym szykowała się na śmierć". Aktorka pokazuje życie z chorobą [ZWIASTUN]

Selma Blair piła od dzieciństwa. Myślała, że to "ciepło Boga"

Aktorka podzieliła się wspomnieniami z pierwszych eksperymentów z alkoholem.

Pierwszy raz, kiedy się upiłam, to było objawienie. Zawsze lubiłam Paschę. Kiedy wzięłam małe łyki Manischewitza (koszerne wino - przyp. red.), przez cały seder przeszywało mnie światło, które wypełniło mnie ciepłem Boga - stwierdziła.

Po czym dodała:

Ale kiedy miałam siedem lat, kiedy w zasadzie mieliśmy Manischewitza z beczki i nikt nie zwracał uwagi na to, ile wypiłam, zrozumiałam to: nie odczuwałam potęgi Boga, ale fermentacji. Pomyślałam: Cóż, to ogromne rozczarowanie, ale ponieważ okazuje się, że mogę czerpać ciepło Pana z butelki, cieszę się, że jest tutaj - opowiedziała aktorka magazynowi "People".

Powiedziała, że tamtej nocy po raz pierwszy naprawdę się upiła, a rano nie pamiętała, jak trafiła do łóżka.

Przez wiele lat Selma Blair ukrywała swoje picie przed rodziną. Problem pojawił się jednak, kiedy wyjechała na studia. Tam często zdarzało jej się pić tak wiele, że traciła przytomność. Wielokrotnie w takim stanie była gwałcona. Pierwszą sytuację zapamiętała jako najbardziej brutalną. Wtedy znalazła się w łóżku z dwoma mężczyznami.

Nie wiem, czy obaj mnie zgwałcili. Jeden z nich zdecydowanie tak.

Wspomnienie tamtej nocy wciąż jest w niej żywe.

Stałam się drobna i cicha i czekałam, aż to się skończy. Chciałabym móc powiedzieć, że to, co mi się przydarzyło tamtej nocy, było anomalią, ale tak nie było. Zostałam zgwałcona wiele razy - wyznała.

Często w takim stanie nie była w stanie powstrzymać sprawców i powiedzieć, by przestali. Teraz jednak aktorka chce, dzieląc się wstrząsającymi doświadczeniami, dać siłę w mówieniu o traumach innym. 

Gdzie można szukać pomocy?

Jeśli sam/sama doświadczasz przemocy, możesz zgłosić się do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 8 do 20 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: