Katarzyna Sokołowska o in vitro i późnym macierzyństwie. Słyszy krzywdzące oceny. "Mają negatywne konsekwencje"

W ubiegłym miesiącu Katarzyna Sokołowska wyznała, że jest w ciąży. 49-letnia reżyserka pokazów mody pojawiła się jako gość w programie "Miasto kobiet", w którym ze swojej perspektywy opowiedziała o późnym macierzyństwie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Katarzyna Sokołowska była gościnią ostatniego odcinka programu "Miasto kobiet". Ceniona polska reżyserka pokazów mody, która szerszą rozpoznawalność zyskała za sprawą zasiadania w jury "Top Model", opowiedziała o in vitro, późnym macierzyństwie i stereotypach z tym związanych.

Zobacz wideo One niedawno urodziły. Które celebrytki ostatnio zostały mamami?

Katarzyna Sokołowska opowiedziała o dojrzałym macierzyństwie

W Wielkanoc Katarzyna Sokołowska niespodziewanie podzieliła się w mediach społecznościowych informacją o tym, że spodziewa się dziecka. Radość z powodu tego stanu dodatkowo wzmaga fakt, że gwiazda ma 49 lat. Ciężarna reżyserka pokazów pojawiła się ostatnio na antenie TVN Style. Gościła w programie "Miasto kobiet", w którym otworzyła się na temat późnego macierzyństwa. Jak przyznała, dopiero teraz poczuła, że to odpowiedni moment na zmianę w życiu:

U mnie starania zaczęły się, nie wiem, czy później, czy późno. Po prostu stało się to w momencie, w którym uznałam, że jestem gotowa. Teraz jestem w związku, w którym czułam, że to już jest ten moment na to, żeby ta rodzina była pełna. Ja jestem spokojna, spokojniejsza, zdecydowana.

Katarzyna SokołowskaKatarzyna Sokołowska chwali się ciążowymi krągłościami. Internauci odgadli płeć dziecka?

Jurorka "Top Model" przyznała, że zajść w ciążę umożliwiła jej procedura in vitro, która w Polsce, niestety, wciąż wywołuje kontrowersje.

Zdecydowałam procedurę in vitro. Pewne zdarzenia upewniły mnie w tym, że bardzo chcę mieć dziecko. Po naturalnej ciąży, którą straciłam, pojawiło się to uczucie i potrzeba macierzyństwa i taka pewność, że trzeba o to zawalczyć i że chcę o to walczyć.
 

Jak twierdzi, dostaje mnóstwo pozytywnych wiadomości, w tym od wielu osób w podobnym wieku. Jednocześnie zwróciła uwagę na krzywdzące stereotypy, z którymi musi mierzyć się kobieta w jej wieku, która ma zostać matką:

Oczywiście, biologia jest biologią, ale medycyna też się posunęła do przodu. Wciąż jednak słyszę oceny: "No jak to, to dziecko będzie miało starą mamę?". Takie padają słowa. Ja powiedziałabym raczej, że dojrzałą. W tych słowach ludzie oceniają mnie jako nieświadomą, niedojrzałą, nieświadomą tego, co się zdarzyło. Myślą, że się nie zaopiekowałam pewnymi sytuacjami. Takie oceny mają wiele negatywnych konsekwencji.
 

Katarzyna Sokołowska przyznała, że czuje się spokojna i szczęśliwa, a te same uczucia towarzyszą jej partnerowi. 

Olga Legosz, Katarzyna SokołowskaProwadząca "Miasta kobiet" zapytana o ciążę Sokołowskiej. Odpowiedź mogła być jedna

Więcej o: