Tom Cruise przyleciał na premierę "Top Gun: Maverick" helikopterem! Sam zasiadł za sterami

Tom Cruise wie, jak z rozmachem rozpocząć premierę długo wyczekiwanego filmu "Top Gun: Maverick". Przybył na wydarzenie helikopterem, który sam pilotował.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl

Światowa premiera produkcji odbyła się 4 maja na USS Midway, czyli kultowym lotnisku marynarki wojennej w San Diego. Tom Cruise, który ma licencję pilota, zasiadł za sterami helikoptera. Na nim widniał napis "Tom Cruise Top Gun: Maverick". Aktor opuścił pokład w eleganckim garniturze, a zanim pojawił się na czerwonym dywanie, przywitał się z fanami.

Zobacz wideo Ten zwiastun "Top Gun: Maverick" sprawia, że przechodzą dreszcze. Twórcy wiedzą, co robią

Tom Cruise przyleciał na premierę "Top Gun: Maverick" helikopterem. Od lat ma licencję pilota

Na premierze "Top Gun: Maverick" Tom Cruise miał na sobie czarny garnitur, połyskujący krawat, białą koszulę i ciemne mokasyny. Nie zabrakło także okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban Aviator ze srebrnymi oprawkami, z którymi prawie się nie rozstaje. To właśnie Cruise wylansował ten model, jak i całą markę za sprawą pierwszej części "Top Gun". 59-latek zachwycił fanów pewną siebie postawą i promiennym uśmiechem. Po wielkim wejściu spotkał się na czerwonym dywanie z pozostałymi członkami obsady, czyli Jennifer Connelly, Moniką Barbaro i Milesem Tellerem.

Premiera 'Top Gun: Maverick'Premiera 'Top Gun: Maverick' Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Tom Cruise słynie z tego, że w większości filmów akcji nie korzysta z pomocy dublerów. Sam gra w nawet najbardziej niebezpiecznych scenach kaskaderskich. W "Mission: Imbossible - Ghost Protocol" wspinał się po 828-metrowym budynku Burj Khalifa w Dubaju. Od ponad 20 lat ma licencję pilota. Od tamtej chwili wykonał w filmach kilka sztuczek kaskaderskich. 

"The Sun" podał z kolei, że na potrzeby ósmej części filmu "Mission: Impossible", którego premierę zaplanowano na 2024 rok, Cruise nauczył się pilotować wojskowy samolot z okresu II wojny światowej. Aktor był widziany w ośrodku lotniczym Duxford Airfield w okolicach Cambridge. Tam poznawał samolot Boeing Stearman. To dwumiejscowy samolot szkolno-treningowy, którego siły powietrzne USA i marynarka wojenna używały w latach 30. i 40. XX wieku, aż do zakończenia wojny. 

Więcej zdjęć z premiery "Top Gun: Maverick" znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.