Antek Królikowski jest chory. "Dostałem prezent w postaci diagnozy ... stwardnienie rozsiane"

Antek Królikowski postanowił otworzyć się przed ekipą programu "Przez Atlantyk" i wyznał, że w 2016 roku lekarze postawili mu diagnozę - choruje na stwardnienie rozsiane.

Więcej na temat życia prywatnego polskich gwiazd i celebrytów przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Antku Królikowskim pisze się od kilku tygodni niemalże codziennie. Wszystko za sprawą kontrowersji, jakich był bohaterem. Najpierw rozstał się z żoną, tuż przed narodzinami syna, a później promował swoją galę MMA walką sobowtórów prezydentów Ukrainy i Rosji. Widząc, że jego działania nie spodobały się sporej części fanów, postanowił usunąć się w cień.

Zobacz wideo Antek Królikowski przeprosił, zrezygnował z pracy z federacją i zapowiedział, że znika całkiem na jakiś czas

Tymczasem paparazzi nie odstępowali go na krok, przyłapując m.in. jak zgłasza się do szpitala. Właśnie dowiedzieliśmy się, co mu dolega.

Antek Królikowski ma stwardnienie rozsiane

Afery z Antkiem Królikowskim zbiegły się z jego udziałem w show "Przez Atlantyk", w którym jeszcze na początku gościnnie występowała nawet Joanna Opozda. 13 kwietnia TVN wyemitował siódmy odcinek programu i to właśnie na oceanie aktor opowiedział o zdrowotnych problemach.

Od kiedy pamiętam, spełniam marzenia. Jak upadałem, to wstawałem, otrzepywałem się i szedłem dalej. I nadal będę tak żył, dopóki będę mógł - zaczął.

Chwilę później dodał, że niespełna sześć lat temu usłyszał od lekarzy druzgocącą informację.

6 grudnia, na Mikołaja, dostałem taki prezent w postaci diagnozy... SM, czyli stwardnienie rozsiane. Nieuleczalna choroba centralnego układu nerwowego. No i żyję z tym, ze świadomością tej diagnozy. (...) Są takie momenty, że człowiek się zastanawia, "po co to wszystko". Od lat ludzie postrzegają mnie - "widać, że naćpany, naje**ny". Bywa to mega denerwujące" - wyznał.

Aktor dodał, że mimo przeciwności losu i złych decyzji stara się być szczęśliwym człowiekiem.

Nikt mi nie odbierze tego, że każdego dnia walczę, by dobrze żyć i być szczęśliwym człowiekiem. Będę to świadectwo starał się dawać ludziom, dopóki żyję.

Więcej na temat choroby przeczytacie poniżej:

ZOBACZStwardnienie rozsiane. Tak wyglądają pierwsze objawy. Wiadomo, kto choruje najczęściej

Więcej o: