Na antenie TVP padło pytanie o katastrofę smoleńską. Wyznała, co wtedy robiła. Tych słów nikt się nie spodziewał

Podczas niedzielnego wydania programu "Śniadanie Samorządowe" Olimpia Tomczyk-Iwko, która pełni funkcję drugiego wicewojewody lubuskiego, zdobyła się na dość osobiste wyznanie. Kobieta zdradziła, co robiła w dniu katastrofy smoleńskiej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

"Śniadanie Samorządowe" emitowane jest w każdą niedzielę na antenie stacji TVP3. W trakcie ostatniego odcinka prowadzący zapytał swoich gości czy pamiętają, co robili 10 kwietnia 2010 roku, w dniu katastrofy smoleńskiej. Odpowiedź Olimpii Tomczyk-Iwko okazała się zaskakująca.

Zobacz wideo Prof. Skarżyńska: Okres przeżywania wspólnej żałoby po Smoleńsku był bardzo krótki

Szczere wyznanie Olimpii Tomczyk-Iwko

Gdy gospodarz programu poprosił o wypowiedź Olimpię Tomczyk-Iwko, kobieta przyznała, że dzień katastrofy smoleńskiej bardzo dobrze utkwił jej w pamięci. Okazało się, że ta data jest jej szczególnie bliska.

Ten dzień bardzo utkwił w mojej pamięci, ponieważ, tu trochę prywaty, powołaliśmy do życia naszego synka. Gdy włączyłam radio i usłyszałam o katastrofie, nie wiedząc o tym, że zginął polski rząd, przyszła mi taka myśl do głowy, że gdzieś powstaje życie, a gdzieś się ono kończy. Dopiero chwilę później przyszło takie oszołomienie: "rany, to polski rząd zginął". 96 ludzi z polskiej delegacji. Dwa tygodnie później dowiedziałam się, że jestem w ciąży, więc na pewno na zawsze zapamiętam ten dzień - powiedziała.

Chyba nikt się nie spodziewał, że przewodnicząca Solidarnej Polski w Lubuskiem w świetle tego, co się wydarzyło 12 lat temu, zdecyduje się podzielić tak osobistymi wspomnieniami. Gospodarz programu nie zareagował na jej słowa. Nie dał również po sobie poznać, jakie emocje wywołała w nim ta wypowiedź.

Olimpia Tomczyk-Iwko do świata polityki weszła w 2015 roku z Pawłem Kukizem. Szybko wyrosła na lidera ruchu w Zielonej Górze. Rok temu została powołana na stanowisko drugiego wicewojewody lubuskiego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.