Magda Mołek płacze na livie. "Nie zostawimy cię Justyna, jesteś bohaterką". Rusza proces kobiety oskarżonej o pomoc w aborcji

Justyna Wydrzyńska jest pierwszą działaczką oskarżoną o pomoc w przerwaniu ciąży. Już w najbliższy piątek, 8 kwietnia, aktywistka stanie przed sądem. Ostatnio kobieta udzieliła wywiadu Magdzie Mołek. Dziennikarka nie ukrywała wzruszenia.

Więcej aktualnych informacji z Polski i ze świata znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Paula Tumala: Absolutnie nie jestem w żaden sposób za aborcją, tylko po prostu chciałabym, aby kobiety miały prawo wyboru

Justyna Wydrzyńska to proaborcyjna działaczka, która została oskarżona o pomoc w aborcji. Grożą jej trzy lata więzienia. Jest to pierwsza tego typu sprawa w Europie. Proces kobiety rozpocznie się 8 kwietnia. Aktywistka otrzymała wsparcie nie tylko od tysięcy osób z Polski, ale również z całego świata. Jej przypadkiem zainteresował się także Parlament Europejski. Niemal 90 europosłów i europosłanek podpisało się pod wezwaniem do polskich władz. Apelują o wycofanie wszystkich zarzutów wobec działaczki. Ostatnio Justyna Wydrzyńska udzieliła wywiadu Magdzie Mołek. Podczas rozmowy dziennikarka nie mogła opanować wzruszenia.

Magda Mołek wspiera oskarżoną o pomoc w aborcji aktywistkę. "Nie zostawimy cię Justyna, jesteś bohaterką"

Justyna Wydrzyńska jest pierwszą w Europie działaczką oskarżoną o pomoc w przerwaniu ciąży. W czasie pandemii do aktywistki zwróciła się zrozpaczona kobieta. Justyna Wydrzyńska wysłała jej tabletki umożliwiające przeprowadzenie aborcji farmakologicznej. Z tego powodu wkrótce stanie przed sądem. Mąż kobiety zawiadomił policję, która dotarła do działaczki. Jej mieszkanie zostało przeszukane przez funkcjonariuszy, a aktywistka już została oskarżona o pomoc w aborcji. Działaczce grożą trzy lata pozbawienia wolności. Niedługo przed rozprawą udzieliła wywiadu Magdzie Mołek. Dziennikarka zapewniła kobietę o swoim wsparciu. Nie potrafiła też ukryć łez.

Magda Mołek; Justyna WydrzyńskaMagda Mołek; Justyna Wydrzyńska Instagram/ aborcyjnydream

Rozprawa odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 9.30 w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA