Tak powstaje film o Annie Przybylskiej. Jarosław Bieniuk pokazał zdjęcie z planu. "To nie był łatwy dzień"

Powstaje film biograficzny o Annie Przybylskiej, którego premierę planuje się w okolicach października, bo właśnie wtedy przypada ósma rocznica śmierci aktorki. Jej mąż Jarosław Bieniuk pokazał zdjęcie z planu. Jak niedawno zaznaczył, to będzie "najtrudniejszy film w jego życiu".

Więcej o produkcjach filmowych z udziałem znanych przeczytasz na Gazeta.pl

O powstaniu biografii na temat życia zmarłej na raka aktorki mówiono już od dawna. Na początku produkcją chciał się zająć reżyser Radosław Piwowarski, który był mentorem Anny Przybylskiej. Ostatecznie do nakręcenia dzieła nie doszło, ponieważ rodzina zmarłej artystki nie wyraziła na to zgody. W 2021 roku film dokumentalny na temat życia Przybylskiej zapowiadał Jacek Kurski. Mąż zmarłej aktorki Jarosław Bieniuk opublikował w lutym film, będący zapowiedzią produkcji. Napisał wówczas, że czuje, że dopiero teraz "jesteśmy na to gotowi". Teraz wrzucił zdjęcie z planu. 

Zobacz wideo Jakie prezenty lubi dostawać Oliwia Bieniuk?

Jarosław Bieniuk na planie filmu o Annie Przybylskiej 

Jarosław Bieniuk na zdjęciu siedzi przed kamerą. Widać, że produkcja będzie miała osobisty wymiar - nie tylko ze względu na wspomnienia o aktorce, ale też dlatego, że powstaje w jej domu, w którym teraz mieszka Bieniuk z dziećmi: Oliwią, Janem i Szymonem. Na ścianach wiszą rodzinne zdjęcia całej piątki.

 

Bieniuk w opisie nie zdradzał zbyt wielu szczegółów:

"Ania" - podpisał zdjęcie Bieniuk.

W komentarzach odezwała się siostra Przybylskiej, która wyjaśniła, jak wiele kosztuje ich udział w filmie o Annie. 

Wiem, że to nie był łatwy dzień - napisała Agnieszka Przybylska.

Wsparciem chcieli być także internauci, którzy przekonywali, że film o Przybylskiej jest najlepszym sposobem, by oddać jej hołd. Wspominają aktorkę w samych pozytywach: 

To będzie jeden z najpiękniejszych filmów.
Nie mogę się doczekać. Ania na zawsze w moim sercu.
Chyba nie dam rady obejrzeć tego filmu. Wielki szacunek, że macie tyle siły, żeby wrócić do tych złych dni.

Film o Annie Przybylskiej zostanie wyemitowany na antenie TVP w okolicach 5 października. Tego dnia minie osiem lat od śmierci aktorki.

Zobacz też: Powstanie film o życiu Anny Przybylskiej. Do sieci trafiła zapowiedź produkcji. "Dopiero dzisiaj jesteśmy na to gotowi"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.