Internet płonie po agresywnej reakcji Willa Smitha. "Mam nadzieję, że zostanie aresztowany!"

Nie milkną echa skandalu, który odbył się podczas gali wręczenia Oscarów 2022. Will Smith wtargnął na scenę i uderzył prowadzącego Chrisa Rocka, który zażartował z Jady Pinkett Smith. Sytuacja podzieliła widzów. Część opowiada się za aktorem, który stanął w obronie żony, inni zaś zwracają uwagę na to, że reagowanie przemocą jest absolutnie niedopuszczalne.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Tegoroczna gala Oscarów 2022 bez wątpienia na dłużej zapisze się w pamięci widzów. Podczas ceremonii doszło bowiem do rękoczynów! Prowadzący Chris Rock, wedle panującego zwyczaju, podczas swojego wystąpienia zaczepiał niektóre z gwiazd, biorące udział w wydarzeniu.

O ile żarty komika z Penelope Cruz czy Javiera Bardema były dość niewinne, o tyle komentarz skierowany w stronę Jady Pinkett-Smith rozwścieczył jej męża. Prześmiewcze nawiązanie do ogolonej na łyso głowy aktorki, która cierpi na łysienie plackowate, wyraźnie się jej nie spodobało. W efekcie "bohaterski" Will Smith postanowił wtargnąć na scenę i uderzył zaskoczonego prowadzącego.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

Will Smith uderzył Chrisa Rocka podczas jego przemówienia na gali Oscarów. Poszło o żarty z jego żony

Zachowanie aktora podzieliło widzów gali, którzy dali upust swoim przemyśleniom w komentarzach. Część osób poparło Willa Smitha, zwracając uwagę na to, że żarty z czyjegoś wyglądu są nie na miejscu, tym bardziej w obliczu choroby:

Człowiek miał dość. Czy to był właściwy sposób reakcji, prawdopodobnie nie, ale on bronił swojej żony. Nie sądzę, żeby żarty na temat czyjegoś stanu zdrowia były dopuszczalne. Chris Rock powinien się wstydzić.
Czy ktoś zauważył wyraz jej twarzy po kiepskim dowcipie!? Will bronił swojej żony i jej uczuć. Tak mi przykro Jada. Jesteś cudowna
 

Zdecydowanie przeważają jednak głosy, które wprost nazywają zachowanie aktora za niedopuszczalne, a sporo ludzi wręcz żąda usunięcia Willa Smitha z przyszłych edycji gali:

Jestem zniesmaczony jego fatalnym zachowaniem. Bez względu na to, jakie ma się problemy z przeszłością lub wrażliwość, należy z tym walczyć. Naśmiewanie się z gości jest częścią show. To było po prostu złe. Bicie nigdy nie jest w porządku, a Will Smith zrobił z siebie głupca. Mam nadzieję, że zostanie aresztowany za ten atak!!!
Jestem pod wrażeniem, że Chris Rock zachował spokój. To było tak bardzo nie na miejscu. Dlaczego Willowi Smithowi pozwolono po prostu wrócić na swoje miejsce i uśmiechnąć się, będąc zadowolonym z siebie?
Wow. Więc… teraz po prostu bijemy ludzi, jeśli nie podoba nam się to, co mówią? Co jest nie tak z niektórymi z was? Nie da się zareagować bez użycia przemocy? BICIE NIE JEST OK, bez względu na wszystko i było milion klasycznych sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją, a niektóre faktycznie sprawiłyby, że Chris Rock wypadłby słabo ze względu na swój brak wrażliwości. Gdybym była Jadą, bardziej wstydziłabym się jego reakcji. Niezbyt dobrze to wygląda dla aktora, który odniósł taki sukces, grając "miłego faceta".

Część fanów snuje również teorie, że cała awantura została wyreżyserowana w celu zrobienia dodatkowego szumu wokół gali, która nieraz uchodziła za dość przewidywalną.

Więcej o: