Kazimiera Szczuka była postrachem uczestników "Najsłabszego ogniwa". Potem zniknęła z mediów. Tak wygląda teraz

Kiedyś Kazimiera Szczuka dawała się we znaki uczestnikom programu TVN "Najsłabsze ogniwo". Potem zniknęła ze świata mediów, ale ostatnio pojawiła się premierze książki Jagi Hupało. Jak dziś wygląda?

Więcej ze świata gwiazd znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Kazimiera Szczuka jest polską dziennikarką, krytyczką literacką i nauczycielką akademicką. Jej publikacje przez lata ukazywały się w takich tytułach jak: "Gazeta Wyborcza", "Res Publica Nowa", czy też "Zadra". W telewizji zadebiutowała w magazynie o książkach, by później stać się jedną z prowadzących program "Pegaz". Z TVP została jednak wyrzucona po tym, jak w jednej z rozmów z Manuelą Gretkowską użyła niecenzuralnych słów. Popularność wśród widowni telewizyjnej przyniósł jej teleturniej "Najsłabsze ogniwo". Sposób prowadzenia programu wzbudzał wiele kontrowersji. Szczuka nie szczędziła uczestnikom przykrych i złośliwych uwag, a także bezlitośnie szydziła z nich na wizji. Później zajmowała się jeszcze tematyką literatury w programie "Wydanie II poprawione", ale ostatecznie zniknęła ze świata mediów. Ostatnio Kazimiera Szczuka pojawiła się na premierze nowej książki Jagi Hupało. 

Zobacz wideo "Czasy są takie, że książki czytam już tylko służbowo". Rozmowa z twórcą "Behawiorysty"

Kazimiera Szczuka nie tęskni za pracą w telewizji

Kazimiera Szczuka zniknęła z mediów, ale zdarzało jej się pojawiać publicznie i zabierać głos w bieżących sprawach społecznych. Kobieta dała się poznać jako działaczka feministyczna. W wywiadach jednak Szczuka podkreślała, że nie jest uzależniona od medialnej kariery i naprawdę nie musi być gwiazdą. Nie tęskni także za pracą w telewizji. Obecnie Szczuka skupiła się przede wszystkim na pracy krytyczki literackiej i publicystki. Działa także jako aktywistka społeczna. Wspiera chociażby Strajk Kobiet.

 

Roast Popka. Kazimiera Szczuka, Popek"Roast Popka". Kazimiera Szczuka zrobiła lincz "Jankiem Muzykantem". Cytat idealny dla Króla Albanii

Na premierze książki "Lady Baba Jaga. Opowieść o Jadze Hupało" Kazimiera Szczuka pojawiła się w dość niezobowiązującej stylizacji. Dziennikarka postawiła na grafitowy cardigan oraz jeansy, a na głowie miała czapkę. Podczas spotkania Szczuka brała też udział w panelu dyskusyjnym i często zabierała głos. Podczas premiery obecni byli także m.in. Joanna Moro i Olgierd Łukaszewicz.

Żałujecie, że Kazimierę Szczukę tak rzadko można zobaczyć w mediach? 

Kazimiera Szczuka i Robert Kowalski"Kaziunia" Szczuka pierwszy raz pokazała partnera: On leży na kanapie, a ona mu gotuje

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule. 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: