Amerykański korespondent relacjonuje atak Rosji na Ukrainę. Nagle słychać szum. "Usłyszeliśmy pięć wybuchów"

Przed godziną 4:00 polskiego czasu rosyjskie wojsko wkroczyło na teren wschodniej Ukrainy. Największe stacje telewizyjne przerywały nadawanie programów i rozpoczęły relacjonowanie tego, co dzieje się na atakowanych terenach.

Więcej szczegółowych informacji na temat sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Europa i Stany Zjednoczone jednoczą się z Ukrainą, która 24 lutego rano została zaatakowana przez swojego zachodniego sąsiada. Joe Biden zapowiedział kolejne sankcje, jakie zostaną nałożone na Rosję. Zanim jednak światowi przywódcy zabrali głos w związku z decyzją Władimira Putina o wkroczeniu jego wojsk na teren Wschodniej Ukrainy, informacje na żywo przekazywali korespondenci.

Zobacz wideo Prezydent Ukrainy na Telegramie o rosyjskim ataku. "Zwyciężymy. Jesteśmy gotowi na wszystko"

Amerykański korespondent relacjonuje atak Rosji na Ukrainę. Nagle słuchać szum. "Usłyszeliśmy pięć wybuchów"

To jest specjalne wydanie CBS News. Wchodzimy na antenę, ponieważ wojna na Ukrainie rozpoczęła się zaledwie kilka minut po ogłoszeniu przez Władimira Putina specjalnej operacji wojskowej na jej wschodnią część. Na miejscu jest nasz reporter Charlie D'Agata - powiedziała prowadząca wiadomości, szybko oddając głos korespondentowi.

Amerykański wysłannik sprawnie zaczął informować Amerykę, co przed kilkoma minutami wydarzyło się w okolicach Kijowa. Nagle przerwał, ponieważ nad głową usłyszał szum.

Usłyszeliśmy kilka głośnych eksplozji… na początek trzy, a potem jeszcze dwie - zaczął. Spodziewaliśmy się, że wydarzy się coś poważnego. Spodziewaliśmy, że inwazja może rozpocząć się od nalotów. Usłyszeliśmy pięć wybuchów. Trzy, a potem jeszcze dwa i... cokolwiek to było - powiedział wyraźnie przestraszony tym, co wydarzyło się przed momentem.

Oczywiście w sieci można znaleźć wiele innych tego typu nagrań. Świadkami dramatycznych wydarzeń na Ukrainie byli korespondenci innych telewizji z całego świata. Poniżej materiał wideo z relacją korespondenta stacji FOX News.

ZOBACZ TEŻJulia Kamińska pokazała wiadomości od Ukraińców przebywających w kraju. Te słowa łamią serce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.