Wygrała "Big Brothera" i pół miliona złotych. Jak potoczyło się życie Marzeny Wieczorek?

Marzena Wieczorek zyskała sporą rozpoznawalność dzięki udziałowi w drugiej edycji "Big Brothera". Wygrała reality show i zapadła się pod ziemię. Co dziś robi uczestniczka popularnego programu rozrywkowego?

Więcej o zapomnianych gwiazd reality show znajdziesz na Gazeta.pl

"Big Brother" był polskim programem telewizyjnym, który cieszył się szczególnie dużą oglądalnością przez pierwsze trzy edycje, kiedy to show obejrzało ponad cztery miliony widzów. Publiczność szczególnie zapamiętała uczestniczkę drugiej edycji, która wystartowała jesienią 2001 roku. Była nią Marzena Wieczorek. Kobieta nie kryła się z tym, że przyszła do show, żeby przełamać codzienną rutynę. Mimo trudnych momentów na planie, ostatecznie wygrała i zdobyła pół miliona złotych. Jak się potoczyły jej losy po emisji programu rozrywkowego?

Zobacz wideo Uczestnicy "Big Brothera" bawią się w jacuzzi. Nie zabrakło gorących ujęć!

Marzena Wieczorek wygrała reality show TVN, a później zniknęła. Co robi dziś?

Urodziła się 22 marca 1971 roku w Koszalinie. To tam ukończyła szkołę ekonomiczną, a w 1990 roku zatrudniła się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego. Następnie w 1996 roku rozpoczęła pracę w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. 

Marzena WieczorekMarzena Wieczorek twasowski / KAPiF.pl

Na co dzień realizuje się głównie jako aktorka teatralna. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych w tym w spektaklu "Trzy razy Piaf" w reżyserii Artura Barcisia, gdzie zaprezentowała także swój warsztat wokalny. Śpiewanie nie jest jej obce, ponieważ w 2000 roku wzięła udział w Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a w 2004 roku uczestniczyła w Dniach Kultury Francuskiej w Poznaniu, gdzie można było podziwiać jej muzyczne umiejętności. Występowała także na szklanym ekranie m.in. w "Rozdarcie, czyli Gombro w Berlinie" Wiesława Saniewskiego czy "Kolekcji sukienek".

To jednak dzięki udziałowi w "Big Brotherze" zdobyła ogromną rozpoznawalność. Jak sama przyznała, nie miała wygórowanych oczekiwań wobec tego formatu i kompletnie nie spodziewała się, że stanie się częścią reality show. Nie mówiąc już o tym, że wygra program. Tak się jednak stało. Kobieta zwyciężyła i otrzymała czek na pół miliona złotych. Co zrobiła z tą kwotą? Aktorka planowała część pieniędzy przeznaczyć na wsparcie organizacji pomagających najbiedniejszym i najmłodszym mieszkańcom Koszalina i Gorzowa Wielkopolskiego.

W takich słowach wspominała przygodę z programem telewizyjnym TVN:

"Big Brother" ciągnie się za mną nieustannie. Przysporzył mi tyle samo radości, co nerwów. No i te szepty: Patrz, to ta Marzena z "Big Brothera"! A ja i tak zawsze poprawiam, że pani Marzena z teatru - mówiła w Gazecie Lubuskiej.

W 2016 roku zagrała w dwóch filmach - "Kolekcji sukienek" oraz "Urodziny". Trzy lata temu otrzymała nagrodę kulturalną prezydenta Gorzowa. Jak czytamy na Gazecie Lubuskiej:

Kapituła doceniła ją za "znaczące w skali kraju sukcesy artystyczne oraz wkład w rozwój kultury lokalnej, w tym budowanie prestiżu gorzowskiej sceny teatralnej. (...) Osoba pani Marzeny Wieczorek nobilituje nagrodę kulturalną ustanowioną przez miasto.

Zwyciężczyni "Big Brothera" na co dzień pracuje w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Marzena Wieczorek nie udziela się medialnie oraz stroni od pokazywania się w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.