Syn Magdy Stępień wyjedzie na leczenie do Izraela. Pomoc Lewandowskiej była nieoceniona. "Niektóre rzeczy nie byłyby możliwe"

Magdalena Stępień w najnowszym wywiadzie opowiedziała o zaangażowaniu Anny Lewandowskiej w proces leczenia jej syna, który choruje na złośliwego raka wątroby. Oliwier już niedługo wyjedzie do specjalistycznej kliniki w Izraelu dzięki zrzutce, w którą włączyli się fani modelki.

Więcej aktualności znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Magdalena Stępień w połowie stycznia podzieliła się wstrząsającą wiadomością. Okazało się, że jej półroczny synek ma nowotwór. Modelka po chwili nieobecności wróciła na Instagram i od tamtej pory pokazuje, jak Oliwier dzielnie walczy o życie. W ostatnim poście była uczestniczka "Top Model" wyznała, że guz wątroby, z jakim zmaga się chłopiec, ma aż 12 cm i jest wyjątkowo oporny na leczenie. Magdalena Stępień powiedziała wprost, że Oliwier, pozostając w Polsce, ma zaledwie dwa procent szans na przeżycie. Modelka zaznaczyła, że istnieje jednak opcja ratunku dla maluszka - wyjazd do Izraela. Kobieta poprosiła fanów o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na leczenie i zdradziła, że w znalezieniu specjalistycznej kliniki pomogła jej sama Anna Lewandowska. Teraz opowiedziała o szczegółach.

Zobacz wideo Paulina Krupińska o szczegółach przyjaźni z Anną Lewandowską. "Wy jej nie znacie taką, jaka ona jest"

Anna Lewandowska pomogła w leczeniu syna Magdy Stępień. "Chciała się zaangażować"

Magdalena Stępień w rozmowie z portalem cozatydzien.tvn.pl przyznała, że Anna Lewandowska sama wyciągnęła do niej pomocną dłoń.

Kiedy podzieliłam się tym, co przeżywam w social mediach, zupełnie bezinteresownie skontaktowała się ze mną Anna Lewandowska, proponując swoją pomoc. W takiej sytuacji każda nawet najdrobniejsza pomoc jest cenna. Nie chciałam obarczać jej moimi problemami, jednak Ania bardzo chciała się zaangażować. W tym samym czasie z pomocą moich przyjaciół stworzyliśmy listę szpitali, które mogłyby nas przyjąć i podjąć się leczenia Oliwiera. Na tej liście był między innymi szpital w Izraelu. Od tego momentu wszystko potoczyło się bardzo szybko. Ania skontaktowała się z tamtejszymi lekarzami, którzy zgodzili się podjąć leczenia mojego synka. Pomogła mi również w organizacji transportu medycznego. Jej pomoc i zaangażowanie było niesamowite. Jestem jej z całego serca za to wdzięczna. Wiem, że bez jej interwencji niektóre rzeczy nie byłyby możliwe w tak krótkim czasie. Jesteśmy w stałym kontakcie, pragnie dla mojego synka zdrowia tak samo mocno jak ja. Myślę, że Oliwierek jak dorośnie sam jej podziękuje - powiedziała Magda Stępień.
 

Wstępny koszt przetransportowania i leczenia Oliwiera w Izraelu był oszacowany na 350 tysięcy złotych. Modelka od początku zaznaczała, że ani ona, ani Jakub Rzeźniczak, który jest ojcem chłopca, nie dysponują takimi funduszami. To właśnie dlatego zwróciła się z prośbą o pomoc fanów, a ich reakcja przeszła jej najśmielsze oczekiwania.

Jestem wdzięczna za pomoc i wsparcie, i za to, że dzięki ludziom o wielkim sercu Oliwierek ma możliwość rozpocząć leczenie w Izraelu. Cały koszt leczenia poznamy na miejscu, więc wierzę, że w dalszym ciągu znajdą się ludzie, którzy będą chcieli pomóc uratować życie mojego synka - mówiła.

Warto podkreślić, że w zaledwie siedem godzin od rozpoczęcia zbiórki, udało się uzbierać całą kwotę na wyjazd Oliwiera do Izraela.

Wczoraj cały personel szpitala był w pozytywnym szoku, że nam się udało zebrać potrzebną sumę tak szybko. Aż trudno w to uwierzyć. Wszyscy się cieszymy - dodała.

Życzymy Oliwierowi dużo zdrowia i mamy nadzieję, że maluszek pokona nowotwór.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.