Danuta Holecka dziękowała Jurkowi Owsiakowi na wizji. Sprzęt WOŚP pomógł jej synowi. W Internecie nic nie ginie! [WIDEO]

Kilka lat temu Danuta Holecka na antenie TVP Info przeprowadziła z Jurkiem Owsiakiem wywiad. Publicznie podziękowała mu za to, że WOŚP niesie pomoc. Skorzystał z niej nawet jej syn.

Więcej na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Kiedy w 2015 roku wybory parlamentarne wygrał obóz Zjednoczonej Prawicy, TVP się zmieniła. Publiczny nadawca zaczął jawnie sympatyzować z partią Jarosława Kaczyńskiego, wychwalając kolejne poczynania nowego rządu, krytykując opozycję. Telewizja Jacka Kurskiego przestała wspierać również WOŚP. W 2020 roku w głównym wydaniu "Wiadomości" tematowi 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcono niecałą minutę. Zanim nadeszła "dobra zmiana", Jurek Owsiak z dumą mógł jednak promować działania swojej fundacji na antenie TVP.

Zobacz wideo

Danuta Holecka dziękowała Jurkowi Owsiakowi na wizji. Sprzęt WOŚP pomógł jej synowi. W Internecie nic nie ginie! [WIDEO]

W 2017 roku TVP ocenzurowała symbol WOŚP - naklejkę czerwonego serduszka na kurtce polityka PO. Warto przypomnieć wywiad Danuty Holeckiej sprzed lat, kiedy w studiu TVP Info dziękowała Jurkowi Owsiakowi za wieloletnie zaangażowanie w funkcjonowanie fundacji, która za zebrane pieniądze kupuje specjalistyczne sprzęty i dostarcza je do polskich szpitali.

Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo wstawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii. Mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego, waszego, był też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uratowaliście wiele ludzkich istnień. Dzięki temu, że mogła być dobra i szybka diagnoza, dzięki temu, że mógł być dobry inkubator czy pompa insulinowa. To musi być chyba ogromna satysfakcja - stwierdziła, wręczając Owsiakowi na aukcję długopis, który dostała od męża na rocznicę ślubu.
Robimy to jak najlepiej i jak tylko możemy to zrobić - odparł Jurek Owsiak.
 

Oczywiście pod materiałem wideo nie brakuje komentarzy poirytowanych internautów, którzy zastanawiają się, dlaczego podejście Danuty Holeckiej na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmieniło się tak diametralnie i jako główna prezenterka "Wiadomości" od sześciu lat nie poświęca temu tematowi odpowiednio dużo czasu.

"Himalaje hipokryzji" - twierdzą.

Więcej opinii nie będziemy cytować, bo w wielu z nich padają same niecenzuralne słowa. Tymczasem zapraszamy do licytowania aukcji, które dla WOŚP zorganizował Plotek i Gazeta.pl

TVP grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy przez 24 lata

"24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów, nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na sprzęt medyczny w polskich szpitalach pieniędzmi, ale także tych telewizyjnych, związanych tak z oglądalnością, jak i z realizowaniem misji Telewizji Publicznej - mówił w 2016 roku Jurek Owsiak.

ZOBACZ TEŻWOŚP. Syn Kamila Durczoka wystawił na aukcję pamiątkę po ojcu!

Więcej o: