Depresja żony i groźba eksmisji. Jacek Kawalec zmagał się z poważnymi problemami i zniknął z mediów

Jacek Kawalec zdobył sławę jako prowadzący program "Randka w ciemno". Wystąpił także w wielu filmach i serialach. Mogło się wydawać, że jego życie to pasmo sukcesów, jednak aktora spotkało wiele nieszczęść. Przez problemy w życiu prywatnym na jakiś czas wycofał się z życia publicznego. Teraz powraca jako nowy wokalista Budki Suflera.

Więcej ciekawostek na temat gwiazd polskiego show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl

Jacek Kawalec z wykształcenia jest aktorem. W 1984 roku ukończył łódzką PWSFTViT. Spełniał się zawodowo także na deskach teatru. Najbardziej znane polskie produkcje z udziałem artysty to: "Klan", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", "Pensjonat pod różą", "Ranczo" czy "Fala zbrodni". Popularność przyniósł mu natomiast program "Randka w ciemno", który cieszył się ogromną oglądalnością. Kawalec prowadził pierwsze polskie randkowe show przez sześć lat. Uczestniczył również w drugiej edycji formatu "Twoja twarz brzmi znajomo" i przez lata był cenionym aktorem dubbingowym.

Zobacz wideo "Twoja twarz brzmi znajomo". Ela Romanowska jako Krzysztof Cugowski!

Paweł i Franka M jak miłość"M jak miłość". Paweł niedługo bierze ślub. Pamiętacie jego poprzednie partnerki?

Jacek Kawalec żonę poznał w teatrze

Po ukończeniu studiów Jacek Kawalec związał się z Teatrem Komedia w Warszawie. Tam też poznał przyszłą żonę - Joannę. Kobieta pracowała jako sekretarz literacki. Znajomość nawiązali podczas próby do jednego ze spektakli.

Trochę kryła się za okularami. Miała fajną grzywkę, która jej na te okulary spadała - wspominał na łamach serwisu Pomponik.

Zakochani pobrali się po kilkunastu miesiącach. Wkrótce potem na świat przyszło ich pierwsze dziecko - córka Kalina. Ówczesna pensja aktora nie pozwalała na utrzymanie rodziny, dlatego zmuszony był podjąć pracę dorywczą. W tym celu wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych i Norwegii. Za zarobione pieniądze planował kupić mieszkanie. W 1998 roku małżeństwo doczekało się syna - Kajetana.

Jacek Kawalec - problemy w życiu prywatnym

Po wielu latach oszczędzania para w końcu mogła pozwolić sobie na własne lokum. Zamieszkali w przedwojennej kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. Mieszkanie wymagało jednak gruntownego remontu. Renowacja pochłonęła wszystkie pieniądze małżonków, ale z zaniedbanego lokum udało im się stworzyć dwupoziomowe mieszkanie. Niestety po drodze pojawiły się problemy. W życie weszła ustawa, która umożliwiała przejęcie lokalu wspólnocie mieszkaniowej, a ta zaczęła rościć sobie prawa do odnowionego poddasza. Jacek Kawalec prowadził wtedy "Randkę w ciemno", niektórym wydawało się więc, że jego zarobki są ogromne. 

W 1992 roku, gdy zacząłem prowadzić "Randkę w ciemno", zyskałem dużą popularność i niektórym sąsiadom zaczęło wydawać się, że zarabiam krocie. Zaproponowali więc, byśmy kupili od nich mieszkanie, które sami stworzyliśmy i które było dorobkiem naszego życia, po cenie rynkowej. Nie mieliśmy na to pieniędzy, w związku z czym staliśmy się więźniami własnego mieszkania, nie mogliśmy ani się z niego wyprowadzić, ani go sprzedać - opowiadał aktor w wywiadzie dla "Świata seriali".

Mało brakowało, a rodzina artysty zostałaby bez dachu nad głową. Pomimo korzystnego wyroku sądu, wspólnota nadal żądała ogromnych pieniędzy i groziła eksmisją. Kłopoty związane z mieszkaniem doprowadziły żonę aktora do załamania nerwowego i depresji. Mężczyzna całkowicie poświęcił się pomocy żonie i wycofał z życia publicznego.

 

Budka SufleraBudka Suflera ma nowego wokalistę. To dobrze znany aktor

Na szczęście, po serii niepowodzeń, wydarzenia przybrały pozytywny obrót. Joannie Kawalec udało się wrócić do zdrowia. Małżeństwo przetrwało tę ciężką próbę, a ich miłość jest jeszcze silniejsza. Dziś we dwójkę cieszą się życiem we własnym mieszkaniu. Dzieci Kawalców opuściły już rodzinne gniazdo. Kalina i Kajetan mieszkają w Londynie. Oboje związani są z branżą artystyczną. Dziewczyna odnalazła się w świecie filmu, natomiast chłopak studiuje produkcję muzyczną.

Także Jacek Kawalec przeżywa renesans kariery. Okazało się, że aktor został nowym wokalistą Budki Suflera. Po raz pierwszy wystąpi z kultową formacją podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy.

Więcej o: