Marianna Gierszewska pokazała się w bieliźnie. Aktorka zrobiła to, by walczyć z krzywdzącymi stereotypami

Marianna Gierszewska opublikowała na Instagramie zdjęcie w bieliźnie i poruszyła bardzo istotną kwestię, która dla wielu może być tematem tabu.

Więcej na temat odważnych zdjęć gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marianna Gierszewska opublikowała w sieci zdjęcie, na którym pozuje w bieliźnie. To, co szczególnie zwraca uwagę, to wzruszający tekst, który zamieściła pod fotografią. Aktorka nie boi się tematów tabu i chętnie dzieli się z obserwatorkami i obserwatorami kulisami życia prywatnego oraz opowiada o swojej chorobie. Gwiazda dokłada cegiełkę do zwiększenia w Polsce świadomości o osobach zmagających się ze stomią. 

Zobacz wideo Wyjątkowa rozmowa z twórcami "Rojsta"

Gwiazdy, które spektakularnie schudły. Jak im się to udało? Gwiazdy, które spektakularnie schudły. Jak im się to udało?

Marianna Gierszewska dodała poruszający post. Aktorka podzieliła się intymnym wyznaniem

Odtwórczyni roli Ewy Maj w serialu TVN "Pułapka" dodała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pokazała się w samej bieliźnie. Uwagę zwraca worek stomijny, który aktorka ma już od dłuższego czasu. Gwiazda w poście rozwiewa wątpliwości na temat choroby, które stale interesują jej odbiorców:

Obok pytania, czy stomia boli?, drugim najczęściej zadawanym mi pytaniem jest: a co z seksem? Jestem szczęśliwa, mogąc wesprzeć kampanię "Pełnosprawni w miłości", której celem jest obalenie stereotypów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową - napisała.
 

Treść jest bezpośrednio związana z przełamywaniem tabu w kwestii stosunków seksualnych osób z niepełnosprawnościami. Aktorka na podstawie własnego doświadczenia przekonuje, że ich życie seksualne w niczym nie różni się od naszego.

Ich świat miłosny nie różni się od Twojego: osoba na wózku może mieć wspaniały seks, kobieta z protezą może znaleźć parę na Tinderze, chłopak bez ręki może przeżyć swój zawód miłosny, panna młoda na wózku może zatańczyć swój pierwszy taniec, dziewczyna o kulach może nosić seksowną bieliznę… i wyglądać w niej jak milion dolarów!

Później gwiazda młodego pokolenia nawiązała do własnej historii. 

Kiedy pierwszy raz powiedziałam Miłoszowi o stomii, pragnęłam, by zobaczył mnie ponad moją chorobą. Tak naprawdę byłam przecież zwyczajnie zakochaną 18-latką, którą wyróżniało tylko jedno, cały pakiet doświadczeń.

Te piękne słowa są z pewnością bardzo ważne w walce z krzywdzącymi stereotypami. Wierzymy, że w tym przypadku kropla drąży skałę. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyznaniu więcej osób z niepełnosprawnościami będzie miało siłę, żeby edukować innych. 

Natalia Siwiec kupiła nieruchomość w Meksyku. Pochwaliła się domem Natalia Siwiec kupiła nieruchomość w Meksyku. Pochwaliła się domem

Więcej o: