Od wielkiej miłości po publiczne pranie brudów. Związek Piotra i Justyny Żyły rozpadł się na oczach wszystkich

Piotr i Justyna Żyła rozstali się w atmosferze skandalu w 2018 roku. Choć od tego momentu minęły już prawie cztery lata, przeszłość ciągnie się za nimi jak cień.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

Problemy w związku Piotra i Justyny Żyły wyszły na jaw w marcu 2018 roku. Przez wiele miesięcy para nie potrafiła rozwiązać ich po cichu i toczyła publiczną wojnę, przerzucając się oświadczeniami, które trafiały do mediów społecznościowych. Oto historia ich związku. 

Zobacz wideo Podróż przez ich mroczne umysły mrozi krew w żyłach

Historia związku Piotra i Justyny Żyły

Justyna Lazar, kuzynka Adama Małysza, została żoną Piotra Żyły w 2006 roku. Rok później para doczekała się syna Jakuba, a w 2012 roku na świat przyszła ich córka, Karolina. Małżeństwo przetrwało 12 lat.

Pierwsze informacje o tym, że para przechodzi kryzys, pojawiły się, gdy Piotr Żyła wrócił z zimowych igrzysk olimpijskim w Pjongczangu. "Fakt" podał wówczas, że z lotniska skoczka nie odebrała żona, a obca kobieta. Krótko po tym gruchnęła nowina o rozstaniu. Justyna Żyła poinformowała internautów, że jej mąż zostawił ją i dzieci.

Tak, to prawda, ten wasz wspaniały Piotr Żyła zostawił mnie i dzieci, bo tak, bo nie potrafi żyć w rodzinie (połowa winy po mojej stronie, kiedy wyrzuciłam go z domu, jak mnie uprzejmie poinformował, że ma kochankę). Nie mam zamiaru już kłamać - oznajmiła.

To był dopiero początek publicznej awantury. Kolejnego dnia pojawił się inny wpis.

Moje dzieci nie będą płakać przez kogoś, przez człowieka, który jest ich ojcem. Starałam się... Najbliższe mi osoby wiedzą, jak się staram i robię wszystko, żeby moje dzieci miały się jak najlepiej i w jak najmniejszym stopniu odczuły obecną sytuację - pisała.

Na odpowiedź Piotra Żyły nie trzeba było długo czekać. Skoczek wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że powodem rozstania nie była inna kobieta.

No i tak w życiu, jak sporcie, nie zawsze bywa kolorowo, a odpowiadając na ostatnie publikacje dotyczące mojego małżeństwa i rodziny, chciałem poinformować, że nie są one prawdziwe. Moje małżeństwo rozpadło się już dawno temu - napisał.

Jak podaje "Viva!", szybko wyszło na jaw, że Piotr Żyła wyprowadził się z domu w czerwcu 2017 roku. Trzy lata wcześniej kupił go razem z Justyną.

Piotrek obrał taką niecodzienną taktykę zniechęcania mnie do siebie. Zaczęło się prawie rok temu. Na dzień przed Wigilią powiedział mi, że ma kochankę. Robił takie różne podchody, żeby mnie psychicznie wykończyć - mówiła w wywiadzie dla WP Kobieta Justyna Żyła.

Justyna Żyła, Piotr ŻyłaJustyna Żyła, Piotr Żyła Instagram/justynazyla

Publiczne przepychanki w mediach

W listopadzie 2018 roku sąd orzekł rozwód pary. Małżonkowie mieli rozstać się w zgodzie, która trwała do 2020 roku. Jeszcze w maju tamtego roku Justyna Żyła twierdziła, że ich relacje są naturalne.

Przyjeżdża po dzieci, odbiera i tyle. O tym, co nam potrzeba, to rozmawiamy - powiedziała w jednym z wywiadów.

Po tych słowach nie zdążył opaść kurz, a publiczne pranie brudów wróciło. Celebrytka nagle opublikowała w sieci fragment rozmowy, którą według jej relacji były mąż przeprowadził z córką na WhatsAppie. Skoczek narciarski miał nazwać byłą żonę "brzydką". Piotr Żyła nie wytrzymał.

 Tak sobie myślę, jakim trzeba być człowiekiem, żeby tak bardzo nienawidzić drugiego? Starałem się nie komentować swoich prywatnych spraw w sieci, ale jeżeli chodzi o moje dzieci, to już jest lekka przesada. Ileż można wysłuchiwać gróźb i obelg na swój temat. Troszkę wytrzymałem, ale mówię: dość. Chcecie prawdę, proszę: przecież facet nie ma żadnych praw. Bo to zawsze on jest winny, a ona tylko dostaje wysokie alimenty i nie musi robić nic, ale to i tak jest jeszcze źle. Bo i tak musisz prosić, żeby dostać dzieci i musisz czekać, czy trafisz na dobry humor czy nie pocałujesz klamki. A ty zamiast z dziećmi wyjedziesz i tak z rozbitą szybą w aucie - pisał.

Justyna Żyła zaprzeczyła słowom byłego męża. Stwierdziła, że mógł spotykać się z dziećmi, kiedy tylko chciał, ale one nie chciały widywać jego nowej partnerki.

W 2021 roku Piotr Żyła oficjalnie ogłosił, że spotyka się z Marceliną Ziętek. Ona również zaszła za skórę jego byłej żonie. Gdy Justyna Żyła pochwaliła się nowym pupilem, początkująca aktorka zarzuciła jej… znęcanie się nad zwierzętami. I tak mimo upływu czasu, słowne przepychanki między byłymi małżonkami trwają dalej. 

Zobacz też: Justyna Żyła atakuje Piotra i oskarża go: Gdy mąż zabiera Tobie i dzieciom samochód. Nawiązała też do jego młodszej partnerki

Więcej o:
Copyright © Agora SA