Pożegnanie Antoniego Gucwińskiego. Prezydent Wrocławia wygłosił poruszającą przemowę. Zabrakło Hanny Gucwińskiej

Antoni Gucwiński został pochowany 7 stycznia 2022 roku. Gospodarz programu "Z kamerą wśród zwierząt" spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Prezydent miasta w poruszających słowach pożegnał dyrektora wrocławskiego ZOO.

Więcej na temat życia prywatnego gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl.

Antoni Gucwiński zmarł 8 grudnia 2021 roku w wieku 89 lat. Przyczyną zgonu było najprawdopodobniej zakażenie COVID-19. W mediach pojawiła się informacja, że pogrzeb ma odbyć się 17 grudnia. Jednak ze względu na zły stan zdrowia wdowy po zmarłym mężu, pochówek został przełożony na 7 stycznia 2022 roku.

Zobacz wideo Weronika Rosati pokazała córce ZOO. Dziecko nie kryło zachwytu nad zwięrzętami

Terry Jones nie żyjeMinęły 52 lata od założenia grupy Monty Pythona. Jak potoczyły się losy twórców?

Antoni Gucwiński został pochowany. Prezydent Wrocławia zdobył się na wzruszające słowa

Msza święta została odprawiona w Katedrze Wrocławskiej. Po obrzędzie nastąpiło pożegnanie na Cmentarzu Osobowickim, gdzie Antoni Gucwiński został pochowany w Alei Zasłużonych. W czasie ceremonii przemówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który opisał zasługi, jakie Gucwiński uczynił dla miasta. Podkreślił także wartość programu "Z kamerą wśród zwierząt", dzięki któremu wiele osób nauczyło się empatii i okazywania szacunku zwierzętom. 

Żegnamy wyjątkowego obywatela naszego miasta. Przyjechał do Wrocławia, miasta, z którego teraz jesteśmy dumni, ale wtedy było dopiero odbudowywane na gruzach Festung Breslau. Antoni Gucwiński przez wiele lat ten Wrocław budował

Następnie prezydent Wrocławia zwrócił uwagę na fakt, że wiele pokoleń wychowywało się na treściach prezentowanych przez Antoniego Gucwińskiego. 

We Wrocławiu mnóstwo osób wychowało się na jego programie. Program ten nie tylko był promocją ogrodu, Wrocławia, ale uczył też szacunku do zwierząt, naszych braci mniejszych

Na końcu Jacek Sutryk ostatni raz pożegnał się ze zmarłym, dziękując mu za to, co uczynił wymownym zdaniem:

W imieniu wrocławian chciałbym dzisiaj panu Antoniemu bardzo serdecznie podziękować za wszystko, co zrobił dla naszego miasta

Hanna Gucwińska nie pojawiła się na pogrzebie męża

Wdowa po zmarłym mężczyźnie nie mogła przybyć na pogrzeb ze względu na stan zdrowia. Kobieta przebywa w szpitalu przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. Lekarze nie poinformowali Hanny Gucwińskiej o pożegnaniu męża ze względu na jej problemy zdrowotne. Jak podaje "Super Express":

Pani Hanna nie wie, że do pogrzebu dojdzie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nie rozmawia o mężu, nie pyta o niego. Wiadomość o tym, że w piątek ma zostać zorganizowany pogrzeb jej męża, mogłaby wpłynąć na jej stan zdrowia. Kobieta jest, to też polecenie lekarzy, odcięta od informacji z zewnątrz

Życzymy pani Hannie Gucwińskiej dużo zdrowia i powrotu do pełni sił. Składamy najszczersze kondolencje w tym trudnym czasie. 

Agata RubikAgata Rubik otrzymała aroganckie pytanie od internautki. "Nie miała pani ambicji, by pracować?"

Więcej o: